Afganistānā talibu rokās kritusi Kondozas armijas un gaisa spēku bāze

210718 -- KUNDUZ, July 18, 2021 -- Afghan security force members take part in a military operation against Taliban militants in Kunduz city, Afghanistan, July 17, 2021. At least 53 Taliban militants were killed and 38 others wounded in multiple airstrikes and battles in Afghanistan on Saturday, the Afghan Ministry of Defense said on Sunday. Photo by /Xinhua AFGHANISTAN-KUNDUZ-MILITARY OPERATION AjmalxKakar PUBLICATIONxNOTxINxCHN FOTO: Ajmal Kakar via www.imago-images.de

Talibu kaujinieki trešdien Afganistānas ziemeļos sagrābuši nozīmīgo Kondoza armijas un gaisa spēku bāzi.

Vietējās amatpersonas aģentūrai pavēstījušās, ka 217.Pamira korpusa karavīri masveidā padevušies islāmistu kaujiniekiem.

Tiek uzskatīts, ka pēc Kondozas pilsētas krišanas svētdien talibu rokās bāzē bija patvērušās vietējās amatpersonas.

Kā pastāstījis kāds anonīms avots izlūkdienestos, trešdien aviācijas aizsegā bāzi atstājusi bruņutehnikas kolonna, kurā atradušies īpašo uzdevumu vienību karavīri, augstākā ranga militārpersonas un vietējie politiķi.

Kolonna devusies uz Tahāras provinci, uz kurieni atkāpušās valdības spēku vienības arī no citām provincēm, kas kritušas talibu rokās.

Neilgi pēc kolonnas izbraukšanas bāzē palikušie karavīri padevušies nemierniekiem.

Grupa, kurā bijuši aptuveni 30 līdz 40 karavīri, gan mēģinājusi izlauzties, taču uzdūrusies talibu slēpnim.

Kondozas bāzes uzdevums bija gādāt par drošību Kondozas, Tahāras un Badahšānas provincēs, un tā bija viena no astoņām šādām bāzēm Afganistānā.

Uz augšu
Back