Pie Līgatnes dabas takām izveidota izzinoša Botānikas taka

FOTO: Publicitātes foto

Lai dotu iespēju iepazīties ar dažādiem Latvijas savvaļas augiem to dabiskajā vidē, Dabas aizsardzības pārvalde pie Līgatnes dabas takām izveidojusi Botānikas taku, kas apmeklētāju aizved izzinošā pastaigā uz Gaujas krastiem.

Takas sākums atrodas pie Līgatnes dabas taku auto stāvlaukuma, un tā ved uz Gaujas krastmalu, iepazīstinot gan ar biežāk sastopamiem, gan retākiem augiem, sniedzot informāciju par to izmantošanu, izplatību, augšanas apstākļiem. Informatīvie stendi izvietoti tā, lai tajos aprakstītie augi būtu apskatāmi tiešā stendu tuvumā.

Botānikas taka ir interaktīvs maršruts kājāmgājējiem, kuru ejot iespējams iepazīt un sajust Līgatnes dabas takas no citas puses - iepazīstoties ar tajās sastopamajām augu valsts vērtībām.

Apmeklētājiem pusotru kilometru garajā takā ir iespēja uzzināt, kuram augam vajadzīgi pat 30 gadi, lai izietu visu attīstības ciklu, ar kura auga ziediem audumu un vilnu krāso gaiši zilu, bet kurš augs izpelnījies otru nosaukumu “cūkpipari”.

FOTO: Publicitātes foto

Lai gan dabas ritums tuvojas rudenim, Botānikas takā arī šajā laikā ir ko redzēt, savus neparastos augļus briedina mēnesene, koši zaļi takas malā savu krāšņumu rāda vālīšu staipeknis, bet piesaulītē atrodams vēl pa kādai meža zemenītei.

Lai atpūta dabā sniegtu pozitīvas emocijas, Dabas aizsardzības pārvalde aicina ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības nosacījumus.

Iespēju ērti plānot atpūtu dabā un izvēlēties piemērotus maršrutus sniedz Dabas aizsardzības pārvaldes mobilā lietotne “Dabas tūrisms”. Tajā ir vairāk nekā 400 dažādu dabas tūrisma galamērķu - gan dabas takas, gan skatu vietas, torņi visā Latvijas teritorijā.

Uz augšu
Back