LVC: Samazinās bedru apjoms uz valsts asfaltētajiem autoceļiem

Ceļš ar nolietotu asfalta segumu FOTO: LETA

Uzlabojoties valsts asfaltēto ceļu stāvoklim, samazinās bedru apjoms uz tiem, norādīja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Kompānijā norādīja, ka līdz šim vasaras ceļu uzturēšanas sezonas laikā bedru remonts veikts 161 050 kvadrātmetru apjomā, kas ir par 52% mazāk nekā pirms pieciem gadiem, kad tas bija 336 130 kvadrātmetri.

LVC pauda, ka pēdējos gadus pieejamie līdzekļi tiek investēti valsts galvenajos un reģionālajos autoceļos, kur ir lielākā satiksmes intensitāte, līdz ar to katrs investētais eiro dod vislielāko atdevi. Pateicoties šiem ieguldījumiem, asfaltēto autoceļu stāvoklis uzlabojas, braukšanas apstākļi kļūst drošāki un komfortablāki.

FOTO: Latvijas Valsts ceļi

Šogad vairāk nekā citus gadus ir veikta atputekļošana ar kalcija hlorīdu uz valsts autoceļiem ar grants segumu. Vasaras karstajos un sausajos mēnešos šie darbi bija īpaši aktuāli. Grants seguma atputekļošanas apjoms šogad bija rekordliels, atputekļoti gandrīz 600 kilometru grants autoceļu, kas ir par 41% vairāk nekā pērn un trīs reizes vairāk nekā 2019.gadā, atklāja LVC.

"Pieprasījums pēc atputekļošanas šogad bija ļoti liels, sausie un karstie vasaras mēneši to veicināja. Iespēju robežās mēs cenšamies ņemt vērā pašvaldību un iedzīvotāju pieprasījumus, taču ar pieejamajiem finanšu resursiem visus tos apmierināt diemžēl nav iespējams. Atputekļošana pirmām kārtām tiek veikta tur, kur dzīvojamās mājas vai sabiedriskā ēkas atrodas ciešā ceļa tuvumā," atzīmēja LVC Uzturēšanas plānošanas daļas vadītāja Sanita Muižniece.

FOTO: Latvijas Valsts ceļi

Posmi, kuros veic atputekļošanu, tiek noteikti atbilstoši vadlīnijām un konkrētiem kritērijiem - dzīvojamās ēkas vai ēku grupas attālums no ceļa, satiksmes intensitāte, tajā skaitā kravas transporta īpatsvars, kā arī izglītības iestādes, veselības aprūpes iestādes, sabiedriski nozīmīgas iestādes un darbojošās ražotnes tuvums ceļam.

LVC izveidota 2004.gada nogalē un pieder valstij. LVC pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē tam piešķirto finansējumu, plāno autoceļu attīstību, organizē iepirkumus valsts pasūtījumiem valsts autoceļu tīklā veicamajiem darbiem, administrē valsts autoceļu projektēšanas un būvdarbu procesu, nodrošina ceļu satiksmes organizācijas uzraudzību valsts autoceļu un pašvaldību ceļu tīklā, veic valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas prasību izpildes pārbaudi un darbu uzraudzību, kā arī uzrauga pašvaldību autoceļu uzturēšanas atbilstību normatīvo dokumentu prasībām.

FOTO: Latvijas Valsts ceļi
Uz augšu
Back