Saeimas komisija likumā saglabā iespēju atlaist epidemioloģiskās drošības prasībām neatbilstošus darbiniekus

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: Schutterstock.com

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien noraidīja opozīcijas deputātu priekšlikumus atteikties no iespējas atlaist epidemioloģiskās drošības prasībām neatbilstošus darbiniekus.

Opozīcijas deputāti no valdības virzītajiem grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā rosinājuši izslēgt normu, kas pašlaik paredz tiesības atlaist darbiniekus, kuri nav vakcinējušies vai pārslimojuši. Lai gan komisija 24.augustā konceptuāli pauda atbalstu iespējai strādāt klātienē ar negatīvu Covid-19 testu, par ko veselības nozares eksperti izteica brīdinājumu, ka tas ir riskanti.

Komisijas debatēs deputāts Juris Rancāns (JKP) norādīja, ka testi nevakcinētajiem iedzīvotājiem būtu jāveic par savu naudu. Savukārt deputāti Raimonds Bergmanis (ZZS) un Ivans Klementjevs (S) pauda pretēju nostāju, ka šiem testiem būtu jābūt valsts apmaksātiem.

Klementjevs atzīmēja, ka laikā, kad ceļas cenas par elektrību un apkuri, nebūtu cilvēkiem jāuzliek vēl pienākums maksāt par testu.

Deputāts Ainars Latkovskis (JV) aicināja uz visām profesiju kategorijām bez izņēmuma attiecināt iespēju veikt testu epidemioloģiski drošas darba vides apliecināšanai.

Viens no priekšlikuma autoriem, deputāts Māris Možvillo (PCL) uzsvēra, ka nav pieļaujama darbinieku diskriminācija atkarībā no tā, vai ir, vai nav vakcinējies. Šo rosinājumi bija iesniegusi lielākā daļa “Par cilvēcīgu Latviju” deputāti, tādu pašu priekšlikumu iesniedza arī deputātes Evija Papule un Ļubova Švecova.

Tāpat tika noraidīts parlamentārietes Jūlijas Stepeņenko (LPV) priekšlikums, kura brīdināja, ka likumprojektā nav skaidri pateikts, kādus pakalpojumus klātienē varēs saņemt nevakcinētas personas. Deputāte aicināja skaidrot, vai nevakcinēti cilvēki varēs saņemt mazāk būtiskus veselības aprūpes pakalpojumus.

Veselības ministrijas (VM) parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis (AP) pauda, ka VM mērķis nav aizliegt cilvēkiem piedalīties pasākumos.

Jebkuram cilvēkam ir un būs iespējas dzīvot normālu dzīvi, taču, ja slimības izplatība palielināsies, tad būs jāievēro specifiski nosacījumi, norādīja politiķis.

Viņš skaidroja, ka tā kā nezinām, kā attīstīsies Covid-19 izplatīšanās, tāpēc pašlaik arī nav iespējams nosaukt konkrētus pakalpojumus, kuri, piemēram, nevakcinētiem cilvēkiem varētu tikt ierobežoti.

Kā ziņots, augusta sākumā Saeima konceptuāli atbalstīja Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma grozījumu projektu, kas paredz noteikt, ka pēc 1.oktobra darba devējam būs tiesības atlaist darbiniekus, kas nebūs ieguvuši Covid-19 drošības sertifikātu, kas apliecina vai nu vakcinēšanās vai izslimošanas faktu.

Likumprojekts paredz arī prasību pēc šāda Covid-19 sertifikāta veselības aprūpes, ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās un izglītības jomā strādājošajiem.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu