Aizbēdz no drūmās Zemes šajā brīnišķīgajā Marsa panorāmā

TVNET
Aizbēdz no drūmās Zemes šajā brīnišķīgajā Marsa panorāmā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Marsa panorāma
Marsa panorāma Foto: NASA/JPL-Caltech/MSSS

Ziema atbrīvojusi Marsa atmosfēru no putekļiem, ļaujot pašgājējam “Curiosity” uzņemt pārsteidzošu Sarkanās planētas panorāmu.

Pašgājējs tagad ir sasniedzis 460 metru lielu augstumu no tā nolaišanās vietas. No turienes robota acīm paveras patiešām krāšņs skats līdz pat 32 kilometrus tālumā esošajām krātera malām.

360 grādu attēlā, kas izveidots no 129 atsevišķiem attēliem, aptvertas dažādas Marsa ainavas, to skaitā arī vulkāniskā smilts un ar mālu vai sulfātu bagātie akmeņi. Tas viss sevī glabā neskaitāmus noslēpumus par Marsa evolūciju un laiku, kad uz tā bija ūdens.

MARSA PANORĀMA 360 GRĀDOS

Jau deviņus gadus zonde “Curiosity” pēta dažādo Geila krātera vidi. Daži zinātnieki uzskata, ka šis krāteris patiesībā ir 3,5 miljardus gadu sens izžuvis ezers. Tā centrā atrodas 5,5 kilometrus augstais Šārpa kalns, kurā lēnām “rāpjas” zonde.

Pēc visai stāva kāpiena zonde tagad atrodas pārejā starp ar mālu bagātajiem akmeņiem, kas liecina par kādreizēju ūdeni, un sāļajiem minerāliem, kas savukārt liecina par sausākiem apstākļiem.

Panorāmā arī redzama vieta, kur zonde ieguva 32. akmeņu paraugu.

“Akmeņi no šejienes mums atklās, kā šī reiz mitrā planēta pārvērtās par mums zināmo sauso Marsu, kā arī to, cik ilgi uz planētas pastāvēja dzīvībai piemēroti apstākļi,” skaidroja NASA pārstāve Abigeila Freimane.

Zondes "Curiosity" veiktie urbumi uz Marsa.
Zondes "Curiosity" veiktie urbumi uz Marsa. Foto: NASA/JPL-Caltech/MSSS

Drīz zonde atradīsies ielejā zem apaļas, četru stāvu izmēra klints, no kurienes domājams varēs uzņemt vēl krāšņākas Marsa panorāmas, kā arī savākt vēl vairāk akmens paraugu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu