Kopumā septiņiem patvēruma meklētājiem "Muceniekos" atklāts Covid-19

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Kopumā septiņiem no 260 patvēruma meklētājiem "Muceniekos" atklāts Covid-19.

Lai arī sākotnēji publiskajā telpā izskanēja, ka kopumā inficēti deviņi patvēruma meklētāji, taču Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve Madara Puķe skaidroja, ka pēc detalizētām pārbaudēm konstatēts, ka tomēr septiņiem ir atklāts Covid-19.

Patlaban testēšana ir beigusies, bet 14 dienu karantīna turpinās.

Ar Covid-19 inficētie ir izolēti. Pēc karantīnas beigām vadoties no epidemiologu rekomendācijām un epidemioloģiskās situācijas tiks lemts vai karantīnu turpināt un to vai patvēruma meklētāji drīkstēs atstāt centra teritoriju.

Puķe arī apliecināja, ka patlaban nekādi jauni protesti par ieviesto karantīnas režīmu nav bijuši.

Jau ziņots, ka Covid-19 situācijas kontrolēšanai centrā no otrdienas izsludināts karantīnas režīms. Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā saslimstības ar Covid-19 rādītājus valstī un to, ka tikai aptuveni 50% patvēruma meklētāju ir izvēlējušies vakcinēties pret Covid-19.

Lēmums par karantīnas režīmu pieņemts, lai pasargātu patvēruma meklētāju un arī sabiedrības locekļu veselību un laicīgi izvairītos no vēl viena Covid-19 uzliesmojuma.

Karantīnas režīms šonedēļ izraisīja centra iemītnieku protestu.

Patlaban centrā uzturas 260 cilvēki, tostarp, bērni.

Tāpat ziņots, ka augusta beigās centrā bija izmitināti 44 ar Covid-19 inficēti patvēruma meklētāji. Augustā bija nomiris viens no Latvijā nonākušajiem patvēruma meklētājiem, kas bija saslimis ar Covid-19.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu