RTU sadarbosies ar Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtu

FOTO: Schutterstock.com

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ceturtdien, 16.septembrī, parakstīs sadarbības memorandu ar vienu no pasaules vadošajām tehnoloģiju augstskolām - Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtu ASV, informēja RTU Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja Dita Arāja.

Vienošanās dos iespēju Latvijai iesaistīties globālā augstākās izglītības institūciju mācībspēku, tehnoloģiju ekspertu, pētnieku un rīcības politikas ekspertu kopienā un ar institūta atbalstu veidot inovāciju un pētniecības ekosistēmu Latvijā. Līguma parakstīšana notiks Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un RTU vadības vizītes laikā ASV, no 13. līdz 17.septembrim apmeklējot Bufalo Universitāti un Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtu.

Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts daudzus gadu desmitus ir viena no vadošajām izglītības un pētniecības iestādēm pasaulē, un tās mērķis ir atbalstīt arī citas augstskolas un stiprināt to kapacitāti. Tāpēc institūtam ir izveidota īpaša struktūrvienība - "Abdul Latif Jameel World Education Lab" (J-WEL), kas veicina globālo sadarbību un saviem biedriem, par kādu kļūs arī RTU, piedāvā dažādus izglītojošus pasākumus - seminārus, atbalstu pētniecībā, informācijas apmaiņas pasākumus, ko var saņemt mācībspēki, zinātnieki, lēmumpieņēmēji, industrijas pārstāvji.

Memorands paredz, ka institūta atbalstu varēs izmantot ikviena Latvijas augstākās izglītības iestāde, jo Latvijā tiks izveidots starptautisks kompetences centrs izglītības un inovāciju jomā. Tā uzdevums būs, izmantojot institūta atbalstu, veicināt izglītības izcilību, starptautiskās labās prakses pieredzes pārnesi, digitālo transformāciju un reformu ieviešanu Latvijas augstākajā izglītībā. Centra darbību nodrošinās RTU Rīgas Biznesa skola (RBS) sadarbībā ar Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtu.

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) uzsvēra, ka Latvijas augstākās izglītības un zinātnes attīstībai ir svarīga sadarbība ar globāliem pētniecības izcilības centriem. "Esmu gandarīta, ka Latvijas zinātniekiem, lēmumu pieņēmējiem un augsto tehnoloģiju industriju pārstāvjiem būs iespēja apgūt augsta līmeņa prasmes, ko pēc tam izmatot Latvijas tautsaimniecības attīstībā," sacīja politiķe.

Memorandu parakstīs RTU rektors Leonīds Ribickis, piedaloties IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktoram Dmitrijam Stepanovam, RTU attīstības prorektoram Artūram Zepam, RTU RBS direktoram Jānim Grēviņam un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tehnoloģiju departamenta direktorei Laumai Muižniecei.

RTU jau 30 gadus ir sadarbība ar Ņujorkas štata Bufalo Universitāti, jo 1991.gadā RTU dibināja RBS, sadarbojoties ar Bufalo Universitāti un Otavas Universitāti Kanādā.

Uz augšu
Back