Varakļānu pašvaldības vēlēšanās uzvarējis priekšsēdētāja Justa saraksts

TVNET/LETA
Māris Justs
Māris Justs Foto: Jānis Škapars/TVNET

Varakļānu pašvaldības vēlēšanās, savācot aptuveni divas trešdaļas balsu, ir uzvarējusi partija "Latvijas attīstībai" (LA), kuru pārstāv novada līdzšinējais priekšsēdētājs Māris Justs, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie provizoriskie vēlēšanu rezultāti.

Par Justa vadīto LA sarakstu Varakļānos nobalsojuši 64,73% vēlētāju, par Latvijas Zemnieku savienību (LZS) - 20,32%, par Latvijas Reģionu apvienības un Nacionālās apvienības (LRA/NA) apvienoto sarakstu - 9,86%, bet par "Apvienību Iedzīvotāji" - 3,77%, un tā domē nav iekļuvusi.

Lai arī novada aprises nav mainījušās, šogad Varakļānu novada domē tiks ievēlēti 15 deputāti salīdzinājumā ar deviņiem 2017.gadā.

Aprēķini liecina, ka LA Varakļānu domē iegūs desmit vietas, LZS - trīs, bet LRA/NA saraksts - divas.

Pēc CVK sniegtās informācijas, no LA saraksta domē ievēlēti Justs, Anita Saleniece, Jānis Erels, Gunārs Gabrišs, Aina Jaunzeme, Dace Ozoliņa, Līga Upeniece, Viktors Vilkaušs, Nauris Lazda un Līna Nagle.

LZS Varakļānu domē pārstāvēs Janīna Grudule, Jānis Mozga un Ivars Gruduls, bet LRA/NA - Māris Višķers un Ieva Zepa.

Šogad pašvaldību vēlēšanās Varakļānu novadā tika sasniegta augstākā vēlētāju aktivitāte 2021.gada pašvaldību vēlēšanās Latvijā - sestdien uz vēlēšanu iecirkņiem bija devušies 59,39% no balsstiesīgajiem novada iedzīvotājiem.

Vēlēšanas Rēzeknes un Varakļānu novados notika trīs mēnešus vēlāk nekā citās pašvaldībās, jo novadu aprises ietekmēja Satversmes tiesas lēmums, kas liedza Varakļānus pievienot Rēzeknes novadam.

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2017.gadā Varakļānos piedalījās trīs vēlētāju apvienību saraksti, bet uzvarēja Justa vadītais saraksts "Vienoti novadam", iegūstot sešas deputātu vietas no deviņām. "Strādāsim kopā" ieguva divus deputātu mandātus, bet "V55" - vienu. Šogad vēlēšanās vēlētāju apvienības piedalīties vairs nevarēja, tāpēc to līderi ir iekļāvušies nacionāla mēroga partijās.

Uz augšu