"Apple" un "Google" Krievijā bloķē Navaļnija lietotni

FOTO: NATALIA KOLESNIKOVA / AFP, REUTERS/Shamil Zhumatov/File Photo

No ASV tehnoloģiju kompāniju "Apple" un "Google" veikaliem, piekļūstot tiem no Krievijas, pazudusi ieslodzītā Kremļa kritiķa Alekseja Navaļnija "gudrās balsošanas" lietotne.

Kā novēroja TVNET, Latvijas teritorijā lietotne joprojām ir pieejama.

Krievijā šodien sākas balsošana Valsts domes vēlēšanās, kas ilgs trīs dienas.

"Navaļnija aplikācijas izņemšana no veikaliem ir apkaunojoša politiskās cenzūras rīcība," tviterī paziņoja Navaļnija līdzgaitnieks Ivans Ždanovs.

"Viņi pakļāvušies Kremļa šantāžai," sociālajā tīklā "Telegram" norādīja Leonīds Volkovs, vēl viens opozīcijas līdera līdzgaitnieks.

"Apple" noņēmis no sava tīmekļa veikala piedāvājuma Krievijas opozīcijas stratēģiskās balsošanas lietotni, pakļaujoties Krievijas varasiestāžu spiedienam un draudiem aizturēt vietējos līdzstrādniekus, ziņu aģentūrai AFP piektdien apliecināja avots, kas ir pazīstams ar uzņēmuma lēmumu.

Pret "Apple" darbiniekiem izvērsta arvien spēcīgāka "iebiedēšanas taktika un aizturēšanas draudi", skaidroja avots.

Pēc Kremļa izvērstās opozīcijas apkarošanas kampaņas, kuras rezultātā aktīvākie prezidenta Vladimira Putina oponenti atrodas aiz restēm vai bijuši spiesti bēgt no valsts, bet lielākajai daļai citu, izmantojot dažādas atrunas, kandidēšana liegta, tiek uzskatīts, ka partija "Vienotā Krievija" vēlēšanās kārtējo reizi gūs vieglu uzvaru.

Taču Navaļnija līdzgaitnieki vēlēšanu priekšvakarā izvērsa tā dēvētās gudrās balsošanas kampaņu, aicinot vienmandāta apgabalos balsot par to kandidātu, kuram ir vislielākās izredzes pārspēt valdošās partijas kandidātu. Navaļnijs aicināja lejupielādēt aplikāciju "Gudrā balsošana", kas palīdzēs izdarīt pareizo izvēli.

Krievijas informācijas tehnoloģiju un masu komunikācijas uzraudzības dienests

"Roskomnadzor" pagājušajā mēnesī pieprasīja "Google" un "Apple" izņemt Navaļnija aplikāciju no saviem veikaliem.

"Google" un "Apple" vēl nav komentējuši aplikācijas nozušanu no to veikaliem.

Krievijā piektdien sākusies balsošana parlamenta apakšpalātas - Valsts domes - vēlēšanās.

Vēlēšanas ilgs trīs dienas, un nav šaubu, ka tajās kārtējo reizi uzvarēs valdošā partija "Vienotā Krievija".

Ņemot vērā dažādās laika joslas, pirmie vēlēšanu iecirkņi pirms aptuveni deviņām stundām tika atvērti Kamčatkas pussalā, Krievijas tālajos austrumos, bet kā pēdējie tika atvērti iecirkņi Kaļiņingradā.

Vēlēšanās ir tiesīgi piedalīties aptuveni 110 miljoni cilvēku.

Vienlaikus ar Valsts domes vēlēšanām Krievijā notiks arī daudzas vietējās vēlēšanas.

Uz augšu
Back