Pk, 8.12.2023.

Dienas kleita: Gunas Zariņas kaislīgi sarkanā kleita un zelta augstpapēžu kurpes

Egoiste
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: TVNET

Nule notikusi ilgi gaidītās daudzsēriju spēlfilmas "Emīlija. Latvijas preses karaliene" pirmizrāde, kurā galveno Emīlijas Benjamiņas lomu atveidoja aktrise Guna Zariņa.

Filmas pirmizrādē kinoteātrī "Splendid Palace" aktrise ieradās koši sarkanā, plandošā kleitā. Koptēlu izcēla zelta krāsas augstpapēžu kurpes un tām pieskaņotais klačs. 

Gunas Zariņas blondās matu cirtas bija saņemtas glītā matu sasukā, izceļot aktrises kaklu. Lai gan grims bija neuzkrītošs un dabisks, kāds Gunai piestāv vislabāk, koši sarkanās lūpas bija kā odziņa aktrises pirmizrādes koptēlā. 

Foto: Jānis Škapars/TVNET

Ielūkojies pirmizrādes galerijā! 

Daudzsēriju filma septiņās sērijās ir stāsts par starpkaru Latvijas preses karalieni - "Jaunāko ziņu" un "Atpūtas" izdevēju Emīliju Benjamiņu. Filmas stāsts sešās spēlfilmās un vienā dokumentālā sērijā aptver periodu no Benjamiņas izdotā žurnāla "Atpūta" pirmsākumiem līdz viņas bojāejai Sibīrijā.

Katra sērija atspoguļo kādu Benjamiņas dzīves posmu, parādot dažādas viņas personības šķautnes: ģimenes dzīvi, uzņēmējdarbību, sociālā statusa nostiprināšanu, ietekmi uz politiskajām un kultūras norisēm 20. un 30. gados un beigās pašas darbinieku nodevību.

Benjamiņas lomu atveido aktrise Guna Zariņa, Antonu Benjamiņu atveido Juris Bartkevičs, Jāni Benjamiņu - Raimonds Celms. Seriālā filmējušies arī daudzi citi Latvijas aktieri, piemēram, Baiba Broka, Ligita Dēvica, Inga Tropa, Artūrs Skrastiņš, Anta Aizupe, Ģirts Krūmiņš, "Jaunāko Ziņu" un "Atpūtas" redakciju atveido Uldis Anže, Jēkabs Reinis, Lauris Dzelzītis, Dainis Gaidelis, Edgars Ozoliņš, Gatis Maliks, Arnolds Osis un citi.

Daudzsēriju filmas "Emīlija. Latvijas preses karaliene" izveide tika sākta 2020.gada septembrī, filmēšana notika daudzās ar sižetu saistītās vēsturiskās vietās - gan Benjamiņu namā Rīgā, gan Valdeķu muižā. Dokumentālajā sērijā izmantoti Benjamiņu ģimenes arhīvu materiāli.

Pēc pirmizrādes filma no 23.septembra būs pieejama skatītājiem izklaides platformā "Tet+", bet no 1.oktobra - kinoteātros visā Latvijā. 2022.gadā filma tiks izrādīta arī Latvijas Televīzijā.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu