Nīderlandē ievieš obligātus Covid-19 sertifikātus
Noteikumi valstī izsaukuši pretrunīgu reakciju

Covid-19 sertifikāts. Ilustratīvs attēls. FOTO: Edijs Pālens/LETA

Nīderlandes iedzīvotājiem no sestdienas, lai apmeklētu restorānus, sporta notikumus vai kultūras pasākumus, obligāti būs jāuzrāda sertifikāts, kas apstiprina, ka viņi ir vakcinējušies pret Covid-19, šo slimību pārslimojuši vai ka viņiem ir negatīvs nesen veikta Covid-19 testa rezultāts.

Prasība stājas spēkā, valstij atceļot 1,5 metru sociālās distancēšanās prasību.

"Tādējādi mēs speram skaidru soli virzienā uz sabiedrību bez ierobežojošiem koronavīrusa krīzes pasākumiem," valdība pavēstīja piektdien.

Ņemot vērā sarūkošo inficēšanās līmeni un augstos vakcinācijas rādītājus, valdība nolēmusi atcelt šos pasākumus, ļaujot bāriem, restorāniem, veikaliem, teātriem un pat stadioniem uzņemt maksimālo apmeklētāju skaitu.

Tomēr no sestdienas par 13 gadiem vecākiem apmeklētājiem būs jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, lai tiktu ielaisti restorānos, kultūras un sporta pasākumu vietās.

Tie, kas nav vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19, var veikt bezmaksas testus vietējos testēšanas centros.

Noteikumi valstī izsaukuši pretrunīgu reakciju.

Restorānu īpašnieki vairākās pilsētās paziņojuši, ka sertifikātus nepārbaudīs, nostāju skaidrojot ar darbinieku trūkumu un bažām par viesu agresiju un draudiem.

Antivakseri sestdien Hāgā rīkos protestus.

Aptuveni trešā daļa iedzīvotāju uzskata, ka šie noteikumi pārmērīgi ierobežo viņu brīvību, konstatēts aptaujā, kas veikta pēc varasiestāžu pasūtījuma.

Tiesa gan, citi 30% noteikumus atbalsta.

Ierobežojumi skolām un augstskolām atcelti. Atskaitot sabiedrisko transportu, visur citur masku valkāšanas prasības atceltas.

Naktsklubi joprojām būs jāslēdz pusnaktī.

Uz augšu
Back