ASV piedāvā Ziemeļkorejai tikšanos; Kims Čenuns atsakās

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns, ASV prezidents Džo Baidens FOTO: KEN CEDENO/REUTERS, STR / various sources / AFP

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns noraidījis Savienoto Valstu dialoga piedāvājumu, nodēvējot to par aizsegu ASV prezidenta Džo Baidena administrācijas naidīgajai politikai pret Phenjanu, vēsta Ziemeļkorejas valsts mediji.

Sarunas starp Pekinu un Vašingtonu nonākušas strupceļā kopš Hanojas samita izgāšanās. Pēdējos mēnešos ASV ir vairākkārt piedāvājušas tikties ar Ziemeļkorejas pārstāvjiem jebkurā vietā un laikā un bez priekšnosacījumiem, norādot, ka Vašingtona vēla panākt Ziemeļkorejas atteikšanos no kodolieročiem.

Taču Kims nosodījis šos Vašingtonas paziņojumus, nodēvējot tos par aizsegu, lai maskētu maldināšanu un naidīgas darbības, kas turpina iepriekšējās ASV administrācijas naidīgo politiku, vēsta Ziemeļkorejas oficiālais laikraksts "Rodong Sinmun".

Ar jauno administrāciju ASV militārie draudi un naidīgā politika pret mums nemaz nav mainījusies, bet kļuvusi vēl viltīgāka, runā parlamentā norādījis Kims.

Ziemeļkoreja šonedēļ paziņoja, ka izmēģinājusi virsskaņas raķeti. Šomēnes tā arī pavēstīja, ka izmēģinājusi tālas darbības rādiusa vadāmo raķeti.

Phenjana ir pakļauta daudzām starptautiskām sankcijām par savām kodolieroču un ballistisko raķešu izstrādes programmām.

Uz augšu
Back