Premjers: Grieķija ir satriekusi migrantu kontrabandas tīklus

Migranti no Āfrikas. FOTO: MAHMUD TURKIA / AFP

Pateicoties stingrākai sauszemes un jūras robežas patrulēšanai, ko izvērsusi Grieķija, nelegālo migrantu kontrabandas tīkli būtībā ir satriekti, piektdien sacīja premjerministrs Kirjaks Micotakis.

"Migrācijas plūsmas ir sarukušas par 90%, salīdzinot ar 2019.gadu. Es atkārtoju - par 90%," apmeklējot Eiropas Savienības (ES) finansēto migrantu nometni Samas salā, sacīja premjers.

"Mēs būtībā esam satriekuši kontrabandas tīklus, kas iedzīvojas uz cilvēku ciešanu rēķina, solot vajātiem cilvēkiem vieglu iekļūšanu mūsu dzimtenē," norādīja Micotakis.

"Šī valdība ir pildījusi savu solījumu sargāt mūsu dzimtenes robežas droši un taisnīgi," viņš uzsvēra.

Kopš konservatīvais Micotakis 2019.gadā stājās premjera amatā, robežas patrulēšana ir pastiprinājusies, patvēruma piešķiršanas iesniegumu izskatīšana notiek ātrāk, pabalsti samazināti.

Grieķijas valdība kategoriski noraida aktīvistu organizāciju apgalvojumus, ka robežsargi migrantus nelegāli piespiež atgriezies Turcijā, kas radot draudus dzīvībai.

"Egejas jūrā šogad neviens nav noslīcis, un es esamu īpaši lepns par darbu, ko mani robežsargi dara, lai glābtu apdraudētos cilvēkus," šonedēļ sacīja Micotakis.

Jūlijā Grieķijas Migrācijas ministrija apliecināja, ka vismaz septiņi cilvēki noslīkuši netālu no Kasas salas.

"Šī nevajadzīgā traģēdija ir tas, kas notiek, kad Turcija nevēršas pret noziedzīgajām bandām un nenovērš šos bīstamos braucienus jūrā," norādīja Grieķijas ministrija.

Uz augšu
Back