Pk, 19.08.2022.

Saeimas deputātus plānots apmācīt kiberdrošības jautājumos

LETA
Saeimas deputātus plānots apmācīt kiberdrošības jautājumos
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Aizsardzības ministrs, Ministru prezidenta biedrs Artis Pabriks (no labās), Saeimas deputāti Jānis Iesalnieks, Raivis Dzintars un Rihards Kols Saeimas rudens sesijas atklāšanas sēdes laikā. Ilustratīvs attēls
Aizsardzības ministrs, Ministru prezidenta biedrs Artis Pabriks (no labās), Saeimas deputāti Jānis Iesalnieks, Raivis Dzintars un Rihards Kols Saeimas rudens sesijas atklāšanas sēdes laikā. Ilustratīvs attēls Foto: Paula Čurkste/LETA

Saeimas deputātus paredzēts apmācīt kiberdrošības jautājumos, rīkojot tam speciālu lekciju, otrdien Saeimas Informācijas tehnoloģiju un inovatīvas uzņēmējdarbības apakškomisijā pastāstīja Aizsardzības ministrijas Aizsardzības politikas un stratēģijas nodaļas vecākais eksperts Edgars Kiukucāns.

Apakškomisijas deputāti otrdien uzklausīja vairākus informācijas tehnoloģiju (IT) pārstāvjus par kiberdrošību valstī.

Kiukucāns sacīja, ka viena no lietām, pie kā strādā Aizsardzības ministrija, ir kopējās kiberdrošības pārvaldības uzlabošana valstī. Pēc viņa teiktā, drīzumā par šo jautājumu plānots ziņot arī valdības ministriem.

Viņš stāstīja, ka tas ietvertu arī kiberdrošības ekspertīzes stiprināšanu valsts pārvaldē. Tam cita starpā būtu arī nepieciešams, lai šādu speciālistu atalgojums valsts pārvaldē tuvotos IT speciālistu algām privātajā sektorā. "Es saku "tuvoties", jo skaidrs, ka nevarēsim maksāt to algu, kas ir privātajā sektorā," teica Kiukucāns.

Tāpat viņš atklāja, ka Aizsardzības ministrija no savas puses iniciējusi Saeimas deputātu apmācību kiberdrošības jautājumos. Pašreiz zināms, ka šādu lekciju gatavi noorganizēt IT drošības incidentu novēršanas institūcija Latvijā "Cert.lv", bet no deputātiem tiek gaidīta atbilde, kad tas varētu notikt.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu