Par sūtni Kaboverdes Republikā Krievija ieceļ Krimas prokurori Poklonsku

TVNET/LETA
Par sūtni Kaboverdes Republikā Krievija ieceļ Krimas prokurori Poklonsku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 10
2809156 03/18/2016 Prosecutor of the Republic of Crimea Natalia Poklonskaya at a news conference in Simferopol dedicated to the anniversary of the Crimea's reunification with Russia. Konstantin Mihalchevsky/Sputnik
2809156 03/18/2016 Prosecutor of the Republic of Crimea Natalia Poklonskaya at a news conference in Simferopol dedicated to the anniversary of the Crimea's reunification with Russia. Konstantin Mihalchevsky/Sputnik Foto: Konstantin Mihalchevsky/Sputnik

Krievija iecēlusi bijušo Krimas okupācijas varasiestāžu prokurori Natāliju Poklonsku par sūtni Kaboverdes Republikā, kas liecina par Kremļa labvēlības zaudēšanu.

Līdz Krimas krīzei Poklonska bija Ukrainas pilsone un strādāja Ukrainas prokuratūrā. Pēc tam, kad Krievija okupēja Krimu, Poklonska sāka strādāt Krimas okupācijas varasiestāžu labā un tika iecelta par Krimas galveno prokurori.

No 2016.gada līdz 2021.gadam Poklonska bija Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes deputāte, bet Krievijas mediji vēsta, ka Kremlis nav vēlējies, lai viņa saglabā deputāta mandātu uz vēl vienu termiņu, jo Kremlim nav patikusi viņas balsošanas vēsture un ekstravagantie izteikumi.

Poklonska bija vienīgā Krievijas valdošās partijas "Vienotā Krievija" deputāte, kas iebilda pret pensionēšanās vecuma palielināšanu 2018.gadā.

Saskaņā ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina izdotu dekrētu 41 gadu vecā Poklonska iecelta par Krievijas sūtni Kaboverdes Republikā.

Poklonska sociālajā tīklā "Instagram" pavēstījusi, ka sūtņa amats viņai ir liels gods un atbildība.

Poklonska, būdama prokurore, 35 gadu vecumā kļuva par Krievijas jaunāko ģenerāli un izcēlās ar jauneklīgu izskatu un maigu balsi apvienojumā ar dažkārt skarbiem izteikumiem. Viņa kļuva par interneta fenomenu un iemantoja lielu popularitāti, sevišķi Japānā, kur pēc viņas līdzības tika radīti anime un mangu tēli.

ASV un Eiropas Savienība (ES) ir piemērojušas Poklonskai sankcijas par viņas darbību Krimā un Krimas tatāru apspiešanu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu