S, 30.09.2023.

Brazīlijas prezidents negrasās vakcinēties pret Covid-19

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3
Foto: AFP/SCANPIX

Covid-19 izslimojušais Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru izteicies, ka negrasoties vakcinēties pret vīrusu.

Bolsonaru iepriekš bija izteicies, ka viņš būtu "pēdējais brazīlietis", kas saņemtu Covid-19 vakcīnu. Lai gan Bolsonaru pērn inficējās ar jauno koronavīrusu, viņš ir noniecinājis tā nopietnību un izpelnījies kritiku ar savu pandēmijas pārvaldību.

"Es esmu nolēmis nevakcinēties. Es gaidu jaunus pētījumus, man jau ir augstākais imuniācijas līmenis, kāpēc lai es vakcinētos?" 66 gadus vecais prezidents sacīja intervijā radiostacijai "Jovem Pan".

"Tas būtu tas pats, kā ar 10 reāliem piedalīties loterijā, lai vinnētu divus. Tam nav jēgas."

Bolsonaru kopš inficēšanās 2020.gada jūlijā ir vairākkārt apgalvojis, ka viņam testos ir konstatēts liels antivielu daudzums, tātad viņam nav vajadzības vakcinēties, lai gan eksperti to apšauba.

Bolsonaru arī ir stingri pret Covid-19 pasēm, kas tiek piešķirtas vakcinētajiem un dažās Brazīlijas lielpilsētās ir vajadzīgas, lai apmeklētu zināmas publiskas vietas.

"Man brīvība ir svarīgāka par visu citu. Ja pilsonis negrib vakcinēties, tās ir viņa tiesības," Bolsonaru sacīja savā intervijā.

No Brazīlijas 213 miljoniem iedzīvotāju gandrīz 100 miljoni ir pilnīgi vakcinēti pret Covid-19, bet vēl 50 miljoni ir saņēmuši vienu vakcīnas devu.

Ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits Brazīlijā pagājušonedēļ pārsniedza 600 000. Valsts šai ziņā ir otrajā vietā pasaulē pēc ASV.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais