Rīgas 1.slimnīca nodrošinās papildu gultasvietas Covid-19 pacientiem

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Rīgas 1.slimnīcā atkal plānots atvērt Covid-19 pacientiem paredzētas gultas, sociālajos tīklos paziņojis Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (A/P).

Stacionārs Covid-19 pacientu aprūpei tika izmantots jau pavasarī. Rīgas mērs skaidroja, ka gultasvietas šiem pacientiem tiks izveidotas tuvākajās dienās, palīdzot valsts līmeņa slimnīcām.

Savukārt Rīgas 2.slimnīca ieviesīs gultas citiem pacientiem, atbalstot slimnīcas, kur ārstē ar Covid-19 saslimušos. Līdz šim Rīgas 2.slimnīca nodrošināja neatliekamo traumatoloģijas palīdzību un piedāvāja dienas stacionāru dažādu kaulu locītavu slimību ārstēšanai un terapijai.

"Gaidām jaunākos lēmumus, pēc tam esam gatavi sasaukt Rīgas krīzes vadības grupu," solīja Staķis.

Jau ziņots, ka saslimstības ar Covid-19 rādītāji Latvijā pagājušajā nedēļā dienu no dienas sasniedza jaunus rekordus - tika fiksēts lielākais vienā dienā atklāto Covid-19 gadījumu skaits, bet nedēļas nogalē slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu skaits pirmo reizi kopš februāra pārsniedza 1000.

Strauji turpina kāpt arī saslimstības ar Covid-19 divu nedēļu kumulatīvais rādītājs - iepriekšējās diennakts laikā tas palielinājās no 1195,4 līdz 1266,4 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir līdz šim augstākais Latvijā reģistrētais rādītājs, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Reaģējot uz saslimstības pieaugumu, valdība jau oktobra sākumā lēma par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī no 11.oktobra līdz 2022.gada 11.janvārim, vienlaikus nosakot vairākus ierobežojumus ar mērķi mazināt Covid-19 izplatību.

Uz augšu
Back