Par iespējamu naida runu pret krievvalodīgajiem sākts kriminālprocess pret Mičerevska palīdzi (57)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Selma Levrence
Selma Levrence Foto: Facebook

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par iespējamo naida runu pret krievvalodīgajiem Saeimas deputāta Māra Mičerevska palīdzes Selmas Levrences sarkastiskā ierakstā mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Levrence 1.oktobrī vietnē "Twitter", reaģējot uz kādu ierakstu par vakcināciju pret Covid-19 izplatīšanu krievu valodā, ierakstīja: "jo vairāk cilvēku, kas runā krieviski, nomirs, jo labāk ies latviešu valodai." Minētais ieraksts izsauca lielu ažiotāžu, pēc kā Levrence tviterī krievu valodā skaidroja, ka tvīts esot izrauts no konteksta un tas nevis atspoguļo viņas viedokli, bet ironizē par "nacionālistu retoriku".

"Man ir ļoti skumji, ka realitātē daudziem Latvijas iedzīvotājiem šāds komentārs šķiet nevis kā ironija, bet nopietnība," rakstīja Levrence.

Iesniegumu policijai uzrakstīja Saeimas deputāte Karina Sprūde (LuK).

Valsts policijas preses pārstāve Krista Andersone aģentūrai LETA apstiprināja, ka policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 78.panta otrās daļas. Patlaban kriminālprocess sākts par faktu, nevis konkrētu personu.

Par darbību, kas vērsta uz nacionālā vai etniskā naida vai nesaticības izraisīšanu, ja tā izdarīta, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu Krimināllikums paredz

brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Levrence šogad septembrī partijas "Progresīvie" kongresā bija viena no kandidātēm uz partijas valdi, taču netika ievēlēta.

Komentāri (57)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais