P, 30.01.2023.

Precības un baznīcu darbība līdz 15. novembrim: skaidro Tieslietu ministrija

TVNET/LETA
Precības un baznīcu darbība līdz 15. novembrim: skaidro Tieslietu ministrija
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Tieslietu ministrija (TM) ir uzrunājusi visas baznīcas par nepieciešamību ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, pavēstīja TM pārstāve Evija Rimšāne.

TM norāda, ka reliģiskajām organizācijām ir jāsadarbojas ar Valsts policiju un citām institūcijām sabiedriskās kārtības un epidemioloģisko prasību nodrošināšanai.

Jau vēstīts, ka no 21.oktobra līdz 14.novembrim Latvijas dievnami ir atvērti no plkst.6 līdz 19., tikai individuāliem apmeklējumiem un ievērojot stingras epidemioloģiskās drošības prasības. Tāpat dievnamos ir jāievēro divu metru distance un jālieto mutes un deguna aizsegs.

Latvijas dievnamos uz vienu personu ir jānodrošina ne mazāk kā 15 kvadrātmetri no pieejamās telpas platības, nepārsniedzot 20% no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj apmeklētājiem pieejamā telpu platība un infrastruktūra.

Visas reliģiskās organizācijas ir aicinātas, ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatību, dievkalpojumus translēt attālināti, lai samazinātu cilvēku kontaktēšanos.

Vienīgais izņēmums attiecībā uz dievnamu darba laiku ir no 4.novembra līdz 7.novembrim, kad garīgais un kalpojošais personāls veic savus pienākumus bez darba laika ierobežojumiem, jo šajā laikā tiek atzīmēti Mārtiņa svētki, kas ir kultūrvēsturiski svētki un ir atzīstami par nozīmīgiem notikumiem, īpaši dievturu konfesiju pārstāvjiem.

Stingro ierobežojumu laikā precoties drīkst būt klāt tikai divi liecinieki

Stingro ierobežojumu laikā līdz 15.novembrim laulību reģistrācija ir atļauta, klātesot tikai personām, kuras vēlas noslēgt laulību, un diviem pilngadīgiem lieciniekiem, aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijā.

Dzimtsarakstu nodaļas amatpersonai vai garīdzniekam ir jābūt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam.

Savukārt bēru ceremonijas organizējamas tikai ārtelpās ar ne vairāk kā 20 cilvēkiem, bet kristības tikai neatliekamos gadījumos organizējamas divu mājsaimniecību lokā līdz desmit personām, neskaitot ar rituālu organizēšanu saistītās personas.

Vienlaikus TM atgādina par mutes un deguna aizsegu obligātu lietošanu visām personām, veicot laulības reģistrāciju vai piedaloties neatliekamu kristību vai bēru ceremonijās. Tāpat arī ir jāievēro citi noteiktie sociālās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Dzimtsarakstu nodaļas pakalpojumus sniedz attālināti, nodrošinot klātienē tos pakalpojumus, kurus nav iespējams sniegt un pieprasīt attālināti. Klātienē dzimtsarakstu nodaļas pakalpojumus sniedz tikai pēc iepriekšējā pieraksta, ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības. Dzimtsarakstu nodaļu sniegtos pakalpojumus var pieprasīt un saņemt elektroniski.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu