EZA apstiprina "Moderna" balstvakcināciju cilvēkiem virs 18 gadu vecuma

FILE PHOTO: Vial labelled "Moderna coronavirus disease (COVID-19) vaccine" placed on displayed EU flag is seen in this illustration picture taken March 24, 2021. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo FOTO: Dado Ruvic

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) pirmdien apstiprinājusi "Moderna" Covid-19 vakcīnas balstvakcinācijas devas visiem par 18 gadiem vecākiem cilvēkiem, teikts EZA mājaslapā publicētajā paziņojumā.

Uzņēmuma "Moderna" izstrādātā vakcīna "Spikevax" ir jau otrā, kas saņēmusi zaļo gaismu izmantošanai balstvakcinācijā. Šomēnes šāds lēmums jau tika pieņemts attiecībā uz "Pfizer"-"Biontech" vakcīnu "Comirnaty".

"Dati liecina, ka "Spikevax" trešā deva, kas injicēta sešus līdz astoņus mēnešus pēc otrās devas, ir novedusi pie antivielu līmeņa palielināšanās pieaugušajos, kam antivielu līmenis bija sācis samazināties," norādīja EZA.

Sabiedrības veselības struktūras 27 dalībvalstu blokā "var izdot oficiālas rekomendācijas par balstvakcinācijas devām, ņemot vērā vietējo epidemioloģisko situāciju", norādīja Amsterdamā bāzētā EZA.

2

Atbilstoši patlabanējiem datiem blakņu modelis ir līdzīgs tam, kāds tas bija pēc "Spikevax" otrās devas.

"Sirds iekaisuma slimību risks vai citas ļoti retas blaknes pēc balstvakcinācijas devas tiek rūpīgi uzraudzītas."

Šomēnes EZA apstiprināja "Comirnaty" balstvakcīnas par 18 gadus vecākiem cilvēkiem, kā arī "Comirnaty" un "Spikevax" papilddevas cilvēkiem ar īpaši novājinātu imūnsistēmu.

Uz augšu
Back