Par autostāvvietu izmēru palielināšanu parakstījušies vairāk nekā 5000 cilvēku

Automašīnu stāvvietas lielveikala stāvlaukumā FOTO: Publicitātes foto

Lai sekmētu stāvvietu izmēru palielināšanu pie publiskiem objektiem, tajā skaitā lielveikaliem, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) šī gada aprīlī sāka parakstu vākšanu sabiedrības iniciatīvu platformā “ManaBalss.lv”. Šobrīd savākti vairāk nekā puse no 10 000 parakstiem, lai iniciatīva tiktu iesniegta Saeimā kā nacionāla līmeņa likumdošanas priekšlikums.

Patlaban Latvijā spēkā esošie normatīvie akti nosaka vēlamo optimālo stāvvietas platumu - 2,5 metri, tomēr prakse rāda, ka lielākajā daļā publisko stāvvietu platums svārstās no 2,3 līdz 2,5 metriem. Pavasarī veicot lielāko Rīgas un Pierīgas lielveikalu stāvvietu apsekošanu, LTAB konstatēja, ka

tikai 20% no tām platums ir 2,5 metri vai vairāk, kas atbilst standartos noteiktajai vēlamajai robežai.

Sākot publisku parakstu vākšanu platformā “ManaBalss.lv” un iniciējot diskusiju par šo problēmu masu medijos, mēs apzinājāmies, ka šis nebūs ātrs un vienkāršs risinājums. Saprotam, ka izmaiņas normatīvajos aktos prasa lielu darbu, lai pārliecinātu plašāku sabiedrības daļu, likumdevējus un ierēdņus,” skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins, piebilstot, ka sāktās iniciatīvas mērķis nav vien normatīvo aktu izmaiņas, bet praktiska problēmas risināšana jau šodien.

Automašīnu stāvvietas lielveikala stāvlaukumā FOTO: Publicitātes foto

Tai pašā laikā viņš norāda, ka ir jau vērojamas pozitīvas tendences. Piemēram, pie “Lidl” veikaliem izveidoto stāvvietu izmēri pat pārsniedz normatīvos noteikto minimumu. Kā norāda veikalu tīkla pārstāve Dana Hasana, visas parastās stāvvietas pie veikaliem ir 2,7 metrus platas.

Lai sekmētu publisko stāvvietu izmēru palielināšanu, sabiedrības iniciatīvu platformā “ManaBalss.lv” turpinās parakstu vākšana. Rosinātā iniciatīva paredz nepieciešamību veikt izmaiņas normatīvajos aktos, lai pārskatītu Ministru kabineta noteikumus Nr. 240 un Latvijas standartu NR. LVS 190-7, kuri reglamentē stāvvietu izmērus, bet ir novecojuši un neatbilstoši mūsdienu situācijai.

Uz augšu
Back