DAP apsekos žogu uz Austrumu robežas, lai izstrādātu rekomendācijas dzīvnieku bojāejas mazināšanai

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Evija Trifanova/LETA

Šonedēļ Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) speciālisti apsekos žogu uz Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas, lai izstrādātu rekomendācijas dzīvnieku bojāejas mazināšanai, informē DAP Komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa.

Ņemot vērā foto un video, kas publiskoti interneta vidē, kuros redzami valsts robežas pagaidu žogos sapinušies dzīvnieki, DAP norāda, ka pagaidu žogs ir īstermiņa risinājums, kas īstenots ārkārtas situācijā.

Ezeriņa skaidro, ka DAP rīcībā pašlaik nav oficiālas informācijas, ka uz Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas uzstādītajā pagaidu žogā iet bojā meža dzīvnieki, taču pēc neoficiālām ziņām ir fiksēti trīs gadījumi.

Reaģējot uz sociālajos medijos publiskoto informāciju, DAP ir vienojusies ar Valsts meža dienestu kopīgi veikt uzraudzības funkciju pierobežas joslā esošajās aizsargājamajās dabas teritorijās un vienlaikus pievērst pastiprinātu uzmanību pagaidu žogam, lai pārliecinātos par situācijas nopietnību attiecībā uz dzīvnieku bojāeju.

Apsekojums dabā plānots ceturtdien, 4.novembrī. Balstoties uz apsekojumu rezultātiem un faktisko situāciju, ja būs nepieciešams, DAP speciālisti sagatavos ieteikumus Valsts robežsardzei, kā, ekspluatējot pagaidu žogu, mazināt dzīvnieku bojāejas riskus tajā, informē Ezeriņa.

Viņa atgādina, ka DAP iepriekš ir sniegusi ieteikumus Valsts robežsardzei par vides un dabas aizsardzības prasībām attiecībā uz valsts ārējās robežas ierīkošanu, tai skaitā par pastāvīgo robežas žogu, lai tas nodrošinātu dzīvnieku pārvietošanās koridorus un mazinātu dzīvnieku bojāeju un savainošanās riskus. Šajā brīdī uz robežas ir uzstādīts pagaidu žogs, par kuru, ņemot vērā ārkārtas situāciju un steidzamību, nav prasīts citu iestāžu viedoklis vai saskaņojums.

"Esam gatavi aktīvi iesaistīties un konsultēt Valsts robežsardzes speciālistus pastāvīgā robežas žoga izbūvē,

lai valsts iedzīvotāju intereses, robežas drošības un dabas aizsardzības prasības tiktu saprātīgi sabalansētas," pauž DAP ģenerāldirektora vietnieks dabas aizsardzības jautājumos Andris Širovs.

DAP skaidro, ka savvaļas dzīvniekiem cilvēku radītās robežas un pasaules kartes sadalījums valstīs nepastāv. Tie pārvietojas pa piemērotām dzīvotnēm, kas var atrasties vienlīdz vienā vai otrā robežas pusē. Tāpēc, izbūvējot pastāvīgu nožogojumu uz robežām, ir būtiski izvērtēt līdzšinējos aktīvākos dzīvnieku pārvietošanās koridorus un saglabāt tos, savvaļas dzīvnieku brīvas migrācijas un populācijas saglabāšanas un atjaunošanas nolūkā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu