T, 31.05.2023.

Sākta ielu un ceļu uzturēšana ziemas režīmā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Zane Bitere / LETA

Vides pakalpojumu uzņēmuma SIA "Clean R" ielu un ceļu uzturēšanas dienests ar novembri ir sācis diennakts dežūras un darbu ziemas režīmā, pavēstīja kompānija.

"Clean R" nodrošina ielu tīrīšanu Liepājā, Jūrmalā un Tukumā, ietvju tīrīšanu Jūrmalā, Tukumā, Rēzeknē, Valmierā un Rīgā. Kopumā "Clean R" pārziņā ir gandrīz 700 kilometru ielu un ceļu tīrīšana ziemas periodā, kā arī vairāk nekā 1,82 miljoni kvadrātmetru publisko un privāto teritoriju. Uzņēmums apkalpo arī privātas komercteritorijas.

Tajā informē, ka visu diennakti tiek veikts laika apstākļu monitorings, lai jau pēc pirmajām indikācijām par sniega vai ledus parādīšanos uz brauktuves sāktu kaisīt pretslīdes materiālus. Ja ir nepieciešams, tiek sākta arī sniega šķūrēšana no brauktuvēm un ietvju tīrīšana.

"Clean R" Teritoriju uzkopšanas departamenta vadītājs Ģirts Baltrums skaidro, ka kopumā uzņēmumā darbam ziemā sagatavotas 80 tehnikas vienības, kas paredzētas dažāda seguma ielu tīrīšanai un apstrādei ar pretslīdes materiālu. Ir sagādātas 860 tonnas ar smilts un sāls maisījumu, kā arī 3400 tonnas ar tehnisko sāli. Tas ir pietiekams apjoms, lai arī straujā un ilglaicīgā ziemā nodrošinātu ielu un ceļu tīrīšanu divus mēnešus.

Vienlaikus tiek organizēta papildu pretslīdes materiālu iegāde, lai to piegāde būtu operatīvi nodrošināta, ja tie būs nepieciešami.

Baltrums informē, ka vidēji Latvijā vienā sezonā tiek izkaisītas aptuveni 5000 līdz 6000 tonnu tehniskās sāls. 2020./2021.gada ziemā, kad Latvijā bija daudz sniega un ilgi noturējās zema gaisa temperatūra, tika sasniegts jauns rekords - kopumā bija izkaisīti 9000 tonnu pretslīdes materiālu. Pērn pilsētas, kur notika spēcīgākā snigšana, veidojās biezākā sniega sega un "Clean R" bija jāstrādā ar pastiprinātu intensitāti, bija Tukums un Rēzekne.

Saskaņā ar pašvaldību noteikumiem par pilsētas ielu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli prioritāte ir maģistrālo ielu un ielu ar sabiedriskā transporta satiksmi tīrīšana. Mainīgos laika apstākļos uz brauktuvēm ziemas laikā pieļaujamais sniega kārtas biezums ir līdz sešiem centimetriem, slapja sniega un sāls/smilts maisījuma kārta - līdz trim centimetriem, ledus rises - līdz trim centimetriem.

"Clean R" reģistrēts 2004.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,2 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir AS "TAK investīcijas", bet patiesais labuma guvējs - Guntars Kokorevičs.

Pagājušajā gadā "Clean R" strādāja ar 41,028 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,3% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa palielinājās par 43,2% un bija 4,407 miljoni eiro.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu