Izsolīs Džobsa un Vozņaka uzbūvēto oriģinālo "Apple" datoru

Скриншот из видео FOTO: Ekrānšāviņš no video

Otrdien ASV tiks izsolīts "Apple" oriģinālais dators, kuru pirms 45 gadiem pašrocīgi uzbūvēja šīs kompānijas dibinātāji Stīvs Džobss un Stīvs Vozņaks.

Joprojām funkcionējošais dators "Apple-1", kas ir mūsdienu datoru "Macbook" sencis, tiks piedāvāts izsolē Kalifornijas štatā.

Gaidāms, ka tā cena izsolē sasniegs 600 000 ASV dolāru.

Šis "Apple-1" ir viens no 200 eksemplāriem, kurus Džobss un Vozņaks saražoja, sākot uzņēmuma "Apple" darbību garāžā. Tagad "Apple" ir izaudzis par 2 triljonus dolāru vērtu uzņēmumu.

Izsolē piedāvātais dators ir vēl retāks tāpēc, ka tam ir ietvars no koa koka, kas aug Havaju salās. Tikai daži no 200 oriģinālajiem datoriem ir izgatavoti ar šādu ietvaru.

Kāds datoru veikals, kuram tika piegādāti apmēram 50 "Apple-1" eksemplāri, nolēma dažus no tiem ietvert kokā, pavēstīja izsoļu nams "John Moran".

Izsolē piedāvātajam datoram, kurš ir komplektā ar 1986.gada izlaiduma "Panasonic" video monitoru, ir bijuši tikai divi īpašnieki.

To vispirms nopirka kāds elektronikas profesors Čafiju koledžā Kalifornijas štatā, bet 1977.gadā to pārdeva savam studentam. Vārdā nenosauktais students nopirka šo datoru par 650 dolāriem, bet tagad to pārdos tūkstošreiz dārgāk.

Cits vēl funkcionējošs "Apple-1" 2014.gadā tika pārdots "Bonhams" izsolē par vairāk nekā 900 000 dolāru.

Uz augšu
Back