Mūžībā devies ilggadējais SAB direktors Jānis Maizītis

TVNET
Mūžībā devies ilggadējais SAB direktors Jānis Maizītis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
SAB direktors Jānis Maizītis.
SAB direktors Jānis Maizītis. Foto: Publicitātes foto

Ceturtdienas agrā rītā 60 gadu vecumā mūžībā devies ilggadējais Satversmes aizsardzības biroja direktors un bijušais Latvijas Republikas ģenerālprokurors Jānis Maizītis, mikroblogošanas vietnē "Twitter" ziņo Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).

1961.gada 18.jūlijā Cēsīs dzimušais Maizītis ģenerālprokurora amatā pirmo reizi tika apstiprināts 2000.gadā, bet par SAB direktoru viņš tika iecelts 2013.gadā. 2018.gada martā Saeima nolēma Maizīti iecelt šajā amatā uz vēl vienu pilnvaru termiņu.

Maizītis darba gaitas 1984.gadā sācis kā izmeklētājs Iekšlietu ministrijas Valmieras starprajonu izmeklēšanas nodaļā. Laikā no 1991. līdz 1994. gadam viņš darbojies kā Cēsu rajona prokuratūras izmeklētājs, bet 1994.gadā iecelts par Cēsu rajona prokuratūras virsprokuroru.

No 2000. līdz 2010. gadam Maizītis bija Latvijas ģenerālprokurors. 2010.gadā Saeima ar divu balsu pārsvaru noraidīja Maizīša atkārtotu apstiprināšanu ģenerālprokurora amatā.

2010.-2011. gadā Maizītis darbojās kā tieslietu ministra padomnieks. No 2011. līdz 2013. gadam viņš bija toreizējā Valsts prezidenta Andra Bērziņa nacionālās drošības padomnieks un Nacionālās drošības padomes sekretārs.

Maizītis bija arī Latvijas Universitātes lektors, vairāku zinātnisku publikāciju autors.

Maizītis apbalvots ar 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi, Tieslietu sistēmas goda medaļu un otrās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

SAB informēja, ka biroja direktora pienākumus patlaban pilda SAB direktora pirmais vietnieks Andis Freimanis. SAB direktora amata kandidātu izvirza Nacionālās drošības padome un ievēl Saeima atklātā balsojumā uz pieciem gadiem.

SAB izsaka visdziļāko līdzjūtību Maizīša ģimenei, meitai Annai, tuviniekiem, draugiem, kolēģiem, studentiem, līdzgaitniekiem un visiem, kas viņu pazina. SAB norāda, ka Maizītis bija "īstens Latvijas patriots, godavīrs, izcils jurists un gādīgs tēvs".

Sociālajos tīklos līdzjūtību Maizīša piederīgajiem izteicis gan Valsts prezidents Egils Levits, gan Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA), gan Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Arī Saeimas sēde ceturtdien tika sākta ar klusuma brīdi, godinot pāragri mūžībā aizgājušā Maizīša piemiņu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu