Pk, 2.12.2022.

EP atceļ Ušakova parlamentāro imunitāti

TVNET/LETA
EP atceļ Ušakova parlamentāro imunitāti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 35
Foto: Zane Bitere/LETA

Eiropas Parlaments (EP) šodien plenārsēdē atcēla deputāta imunitāti eiroparlamentārietim, bijušajam Rīgas mēram Nilam Ušakovam (S).

Pēc imunitātes atcelšanas Ušakovs saglabās EP deputāta pilnvaras, jo tās ir Latvijas valsts piešķirtas viņam kā eiroparlamentārietim, un neviena cita iestāde tās nevar atņemt.

Komentējot EP lēmumu, politiķis uzsvēra, ka viņam nav no kā baidīties.

Ušakovs norādīja, ka viņš aicināja EP deputātus balsot par imunitātes atcelšanu un arī pats nobalsoja par.

"Izmeklēšana ilgst kopš 2019.gada jūnija, imunitātes noņemšana palīdzēs šo procesu pabeigt un es varēšu pierādīt, ka šīs komiska rakstura apsūdzības neatbilst nekādai patiesībai," uzsvēra eiroparlamentārietis.

Jau vēstīts, ka 2019.gada janvārī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Ušakova darba kabinetā Rīgas domē izņēma ierīci, kas izmantojama sevišķā veidā veicamajiem operatīvās darbības pasākumiem.

Vēlāk KNAB par šīs grāmatas izskata aizliegtās videonovērošanas ierīces glabāšanu rosināja Ģenerālprokuratūrai apsūdzēt pašu bijušo Rīgas mēru.

KNAB iepriekš izplatītajā paziņojumā nebija minēts personas vārds, taču birojs norādīja, ka saskaņā ar krimināllietas materiāliem persona savā darba kabinetā glabājusi stratēģiskās nozīmes ierīci, kas paredzēta sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem, proti, videodokumentēšanai un audioinformācijas ieguvei slēptā veidā.

Šāda veida ierīci fiziskām personām ir aizliegts iegādāties, glabāt un lietot. Ierīce bijusi maskēta kā cits priekšmets, kas vizuāli atgādina albumu vai grāmatu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu