Ietekmīgāko eiroparlamentāriešu "Top 100" iekļauta arī politiķe no Latvijas

Sandra Kalniete FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (JV) ir vienīgā no Latvijas politiķiem, kas iekļauta starptautiskās nevalstiskās organizācijas "VoteWatch Europe" ietekmīgāko eiroparlamentāriešu "Top 100" reitingā.

Kā norādīts interneta vietnē "votewatch.eu", šis reitings attiecas uz EP deputātu politisko ietekmi, aptverot laika posmu no EP vēlēšanām 2019.gadā līdz 2021.gada augustam.

"VoteWatch Europe" atzīmēja, ka šajā novērtējumā ir apvienoti kvantitatīvie un kvalitatīvie elementi, un tajā ņemti vērā, tostarp balsošanas paradumi un citi faktori, kas veido EP deputāta ietekmes līmeni.

Tāpat nevalstiskā organizācija skaidroja, ka šis reitings ir daļa no EP deputātu ietekmes indeksa, ko veido "VoteWatch Europe" kopā ar aģentūru "BCW Brussels".

Tas ir EP deputātu reitings, kurā tiek noteikta eiroparlamentāriešu ietekme divos aspektos, proti, politiskā ietekme, piemēram, spēja mainīt likumdošanu, iegūt balsis un veidot debates, kā arī sociālā ietekme - spēja uzrunāt cilvēkus, mainīt sabiedriskās apspriešanas virzienu un veidot atbalsta kopienu.

Starp trim ietekmīgākajiem eiroparlamentāriešiem pirmo vietu ieņem EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli, otro vietu - Spānijas EP deputāte Irače Garsija-Peresa, trešo vietu Rumānijas EP deputāts Dačjans Čološs.

Uz augšu
Back