O, 28.03.2023.

Krievijas Ģenerālprokuratūra pieprasa likvidēt labdarības biedrību "Memoriāls"

TVNET/LETA
Krievijas Ģenerālprokuratūra pieprasa likvidēt labdarības biedrību "Memoriāls"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Maskava, Krievija. Ilustratīvs foto
Maskava, Krievija. Ilustratīvs foto Foto: KIRILL KUDRYAVTSEV / AFP

Krievijas Augstākajā tiesā saņemts Ģenerālprokuratūras iesniegums ar prasību likvidēt starptautisko vēstures izglītības, labdarības un cilvēktiesību aizsardzības organizāciju "Memoriāls".

Lieta par "Memoriāla" un tā struktūru likvidēšanu tiks izskatīta 25.novembrī, pavēstīja tiesa, prasības iesniegšanas pamatojumu neatklājot.

Ģenerālprokuratūrā pavēstīja, ka "Memoriāls "un tā struktūras "veic savu darbību, pārkāpjot Krievijas konstitūciju un vairākkārtīgi un rupji pārkāpjot likumu vai citus tiesību aktus".

Cilvēktiesību aizsardzības organizācija cita starpā slēpj faktu, ka tā veic ārvalstu aģenta funkcijas, norādīja Ģenerālprokuratūra.

Aktīvisti šo lēmumu raksturoja kā politisku.

Likumā par ārvalstu aģentiem noteikts, ka organizācijām, ko Tieslietu ministrija iekļāvusi ārvalstu aģentu sarakstā, tas ir jānorāda visos savos materiālos.

Tieslietu ministrija 2016.gadā iekļāva "Memoriālu" ārvalstu aģentu sarakstā kādas neplānotas pārbaudes rezultātā. "Memoriāla" birojā iebruka neidentificēti cilvēki, bet pēc tam ieradās policija.

"Memoriāls" sākotnējo lēmumu par iekļaušanu ārvalstu aģentu reģistrā nosauca par prettiesisku un solīja to apstrīdēt tiesā. Piecu gadu laikā gūt sekmes šajā lietā nav izdevies.

Biedrība "Memoriāls" pastāv vairāk nekā 30 gadu, tā tika izveidota 1989.gadā.

Sākotnēji tās darbības galvenais virziens bija padomju represiju upuru piemiņas iemūžināšana, bet vēlāk organizācija pievērsās arī citiem vēsturiski izglītojošiem un cilvēktiesību aizsardzības projektiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu