Par pilnvaru apstādināšanu deputātiem bez sertifikāta Jelgavas dome varētu lemt rīt

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Digitālais Covid-19 sertifikāts. Ilustratīvs attēls.
Digitālais Covid-19 sertifikāts. Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA LETA

Jelgavas novada domē rīt, 16.novembrī, varētu lemt par pilnvaru apturēšanu deputātiem bez Covid-19 sertifikāta, informēja domes pārstāve Enija Kreicberga-Kapša.

Jelgavas novada pašvaldība aicinājusi līdz pirmdienas plkst.17.59 visiem domes deputātiem sniegt informāciju Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājai par Covid-19 sertifikātu, kas apliecina viņu vakcinācijas vai pārslimošanas faktu, vai arī klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai konsīlija atzinumu par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku.

"Apkopojot šodien visu deputātu sniegto informāciju, pašvaldības vadība rīt būs tiesīga pieņemt lēmumu par pilnvaru apturēšanu tiem deputātiem, kuri nebūs uzrādījuši sertifikātu vai konsīlija atzinumu," skaidro Kreicberga-Kapša.

LETA jau ziņoja, ka Jelgavas novada domē pret Covid-19 nav vakcinējušies trīs deputāti, tostarp domes priekšsēdētāja Ziedoņa Caunes (LZS) vietnieks Andris Ozoliņš (LZP).

Tāpat vēstīts, ka Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumu "Par pagaidu papildus prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam", kas nosaka, ka no 15.novembra tiek apturētas pret Covid-19 nevakcinēto vai to nepārslimojošo pašvaldības domes deputātu pilnvaras.

Likumā noteikts, ka pašvaldības domes deputāta pilnvaras īstenot ir tiesīgs tikai tāds deputāts, kurš līdz 2021.gada 15.novembrim ir ieguvis un uzrādījis pašvaldības vēlēšanu komisijai Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu, kā arī deputāts, kurš saņēmis klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai konsīlija atzinumu par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku un uzrādījis sertifikātu par negatīvu veiktā testa rezultātu.

Uz deputāta pilnvaru apturēšanas laiku viņa vietā Pašvaldības domes vēlēšanu likumā noteiktajā kārtībā stāsies nākamais kandidāts, kurš ieguvis sertifikātu. Ja aizvietotais deputāts iegūs Covid-19 sertifikātu, viņš varēs atsākt pildīt deputāta pienākumus.

Likuma autori skaidro, ka šīs prasības tiek noteiktas, lai nodrošinātu sabiedrības veselības un drošības interesēm atbilstošu rīcību Covid-19 infekcijas izplatības apstākļos, sekmētu uzticēšanos valstī īstenotajai Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības politikai, solidarizētos ar pārējām valsts un pašvaldību institūciju, tajā skaitā kapitālsabiedrību amatpersonām un darbiniekiem, nodrošinot taisnīgu attieksmi Covid-19 infekcijas izplatības mazināšanas pasākumu īstenošanā, kā arī vairotu uzticēšanos valsts un pašvaldību institūciju, tajā skaitā Saeimas darbībai.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Arturs Toms Plešs (AP) 5.novembrī informēja, ka saskaņā ar pašvaldību sniegto informāciju 92% no deputātiem būs vakcinēti, uzsākuši vakcinācijas kursu vai ir pārslimojuši Covid-19 vīrusu. Novembra sākumā nevakcinēti deputāti bija 20 pašvaldībās, tādējādi šīs 20 pašvaldības arī pēc 15.novembra būs ar domes deputātiem, kuri nespēs uzrādīt sertifikātu.

Saskaņā ar ministra sniegto informāciju pa kādam deputātam bez Covid-19 sertifikāta ir Liepājā, Rēzeknē, Daugavpilī, Dienvidkurzemes, Ventspils, Jelgavas, Mārupes, Ķekavas, Ropažu, Siguldas, Limbažu, Cēsu, Valkas, Gulbenes, Alūksnes, Balvu, Varakļānu, Rēzeknes un Līvānu novadā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu