P, 26.09.2022.

Merkele un Lukašenko telefoniski pārrunājuši migrantu krīzi

TVNET/LETA
Merkele un Lukašenko telefoniski pārrunājuši migrantu krīzi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 14
Angela Merkele
Angela Merkele Foto: MARKUS SCHREIBER/AFP

Baltkrievijas autokrāts Aleksandrs Lukašenko un Vācijas kanclere Angela Merkele pirmdien pārrunājuši migrantu krīzi uz Baltkrievijas un Polijas robežas, vēsta Baltkrievijas mediji.

Atsaucoties uz Baltkrievijas prezidentam tuvu ziņojumapmaiņas lietotnes "Telegram" kanālu, ziņu aģentūra "Belta" vēstīja, ka Merkele un Lukašenko aptuveni stundu runājuši pa telefonu.

Lukašenko šī ir pirmā telefonsaruna ar Rietumu līderi kopš pēcvēlēšanu protestu apspiešanas.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Tuvajiem Austrumiem.

Eiropas Savienība (ES) apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Baltkrievijas valsts mediji ziņoja, ka Merkele un Lukašenko apsprieduši veidus, kā risināt krīzi uz robežas, un Merkele runājusi arī par iespējām piegādāt humāno palīdzību migrantiem, kas iestrēguši uz robežas.

Lukašenko ietekmīgais sabiedrotais Krievijas prezidents Vladimirs Putins šonedēļ aicināja ES līderus runāt tieši ar Lukašenko un sacīja, ka Merkele ir gatava to darīt.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu