Vācijas regulators aptur "Nord Stream 2" sertifikācijas procedūru (24)

TVNET/LETA/DPA
Foto: AFP/SCANPIX

Vācijas Federālā tīklu aģentūra "Bundesnetzagentur" apturējusi gāzesvada "Nord Stream 2" sertifikācijas procedūru, teikts otrdien publiskotajā aģentūras paziņojumā.

"Pēc dokumentācijas rūpīgas izvērtēšanas "Bundesnetzagentur" secinājusi, ka spēs sertificēt "Nord Stream 2" operatoru tikai tad, ja šis operators atbildīs Vācijas likumdošanai," norāda aģentūra.

Tā skaidro, ka struktūrvienība, kas izveidota, lai pārvaldītu gāzesvada Vācijas posmu, neatbilst nosacījumiem, lai tā spētu darboties kā "neatkarīgs pārvades operators."

Līdzko "galvenie aktīvi un cilvēkresursi tiks pārcelti uz struktūrvienību" un šis process būs apstiprināts, "Nord Stream 2" sertifikācijas procedūra tiks atsākta, vēsta "Bundesnetzagentur".

Paredzēts, ka pa gāzesvadu, kura būvniecība tika pabeigta septembrī, ik gadu no Krievijas Vācijai tiks piegādāti 55 miljardi kubikmetru dabasgāzes.

Gāzesvada "Nord Stream 2" būvniecība izraisījusi bažas, ka varētu pieaugt Rietumeiropas valstu atkarība no Krievijas gāzes un ka Maskava spēs palielināt spiedienu uz Ukrainu, jo Eiropa būs mazāk atkarīga no gāzes tranzīta piegādēm caur Ukrainu.

Aktuālais šodien
Svarīgākais