Izraēlas aizsardzības ministra mājkalpotājs apsūdzēts spiegošanas mēģinājumā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: POOL New/REUTERS

Izraēlā aizsardzības ministra Benija Ganca mājkalpotājs ceturtdien apsūdzēts mēģinājumā spiegot hakeru grupējuma "Black Shadow" labā.

Atbilstoši izmeklētāju versijai, grupējums ir saistīts ar Irānu.

Izraēlas Centrālā apgabala prokuratūra nodevusi tiesai apsūdzību spiegošanā pret 37 gadus veco Lodas iedzīvotāju Omri Gorenu Gorohovski.

Atbilstoši izmeklētāju versijai Gorohovskis piedāvājis "Black Shadow" ievietot ministra privātajā datorā "Trojas zirgu".

Gorohovskis un viņa sieva vairākus gadus Ganca mājā Haajinā, pie Telavivas, bija nodarbināti saimniecības darbos un tās apkopšanā.

Pēc tam kad pērn medijos parādījās vairākas publikācijas par kiberuzbrukumiem, ko grupējums veicis pret Izraēlas objektiem, Gorohovskis nolēmis sazināties ar hakeriem un piedāvāt viņiem sadarbību.

Izmantojot platformu "Telegram", apsūdzētais, slēpjoties aiz izdomāta vārda, hakerus informējis, ka strādā Izraēlas aizsardzības ministra mājā un ka var viņiem palīdzēt apmaiņā pret naudu.

Lai pierādītu savu nodomu nopietnību, Gorohovskis nofotografējis vairākus priekšmetus Ganca mājā, arī darbagaldu, datorus, telefonus, planšetdatorus, Ganca un viņa ģimenes fotogrāfijas, rēķinu par pašvaldības nodokli.

Pēc tam apsūdzētais visas fotogrāfijas un programmu "Telegram" savā telefonā izdzēsis.

Gorohovskis tika aizturēts 4.novembrī.

Kā teikts aresta orderī, Gorohovskim ir visai krāšņa kriminālā biogrāfija,

viņš iepriekš notiesāts piecas reizes, izcietis sodu cietumā par dažādiem pārkāpumiem, arī bankas aplaupīšanu, kas raisa jautājumus par to, kā viņš pieņemts darbā augstas drošības jomas amatpersonas mājā.

Atsevišķā paziņojumā Izraēlas iekšzemes drošības dienests "Shin Bet" apliecināja, ka Gorohovskim nav bijusi piekļuve "slepeniem materiāliem" un tāpēc viņš nav varējis veiksmīgi dalīties ar valsts noslēpumiem.

Pagājušajā mēnesī "Black Shadow" hakeri apgalvoja, ka ir veikuši kiberuzbrukumu Izraēlas interneta pakalpojumu sniedzējam.

Gorohovska apsūdzībā "Black Shadow" raksturots kā grupējums, kas "ir saistīts ar Irānu".

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu