Pk, 19.08.2022.

Nevakcinētie bez pašizolācijas Latvijā varēs ierasties tikai no Spānijas un Vatikāna

TVNET/LETA
Nevakcinētie bez pašizolācijas Latvijā varēs ierasties tikai no Spānijas un Vatikāna
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12
Foto: Shutterstock

Pret Covid-19 nevakcinētie cilvēki varēs neievērot pašizolāciju pēc ierašanās Latvijā no divām valstīm, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Pašizolācija nevakcinētajiem iedzīvotājiem nebūs jāievēro, ierodoties Latvijā no Spānijas un Vatikāna. Savukārt Malta no drošo valstu saraksta tika izņemta.

SPKC saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem aprēķinātais 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem nedēļas laikā Latvijā sarucis no 1533,3 līdz 1111,4 gadījumiem, kas šobrīd ir septītais augstākais rādītājs ES un EEZ valstu vidū.

Arī Igaunijā aizvadītās nedēļas laikā sarucis saslimstības rādītājs, sasniedzot 1067,1 (nedēļu iepriekš - 1697,8). Savukārt Lietuvas rādītājs sarucis no 1401,6 līdz 1213,8.

Savukārt ārpus ES un EEZ pašizolācija nevakcinētajiem būs jāievēro pēc atgriešanās no Lielbritānijas, Kanādas, Urugvajas, Čīles, Jordānijas un Austrālijas. "Zaļo" valstu vidū pašlaik ir Katara, Ruanda, Saūda Arābija, Dienvidkoreja, Jaunzēlande, Taivāna, Kuveita kā arī Makao īpašās pārvaldes apgabals un Honkongas īpašās pārvaldes apgabals.

Iebraucot Latvijā no valsts, kurā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 75, obligāti jāievēro desmit dienu pašizolācija. Pašizolācijas laiku var saīsināt, ja septītajā dienā veic atkārtotu testu un tas ir negatīvs. Testa rezultāts jāfiksē testēšanas sertifikātā. Pašizolāciju var neievērot personas ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Pašizolāciju var neievērot bērni līdz 12 gadu vecumam, kas ceļo kopā ar pieaugušajiem, kuri atbrīvoti no pašizolācijas prasības. Tomēr šādos gadījumos bērni desmit dienas kopš izbraukšanas augsta riska valsts neveido ciešus kontaktus ar personām ārpus savas mājsaimniecības, neapmeklē publiskus pasākumus, bērnu kolektīvus, neizmanto sabiedrisko transportu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu