Vācijā ieviesīs jaunus noteikumus cīņā ar pandēmiju

Vācijas veselības ministra pienākumu izpildītājs Jenss Spāns un Roberta Koha institūta (RKI) prezidents Lotārs Vīlers runā pēc preses konferences par Vācijas koronavīrusa slimības (COVID-19) situāciju Berlīnē, Vācijā. FOTO: SCANPIX

Vācijas parlamenta augšpalāta Bundesrāts piektdien apstiprinājis jaunu likumu, kura mērķis ir ierobežot ceturto koronavīrusa vilni.

Bundesrāts, kurā pārstāvētas 16 Vācijas federālās zemes, likumu pieņēma vienbalsīgi. Jaunie noteikumi aizstās ārkārtas noteikumus, kuru termiņš beidzas ceturtdien.

Jaunie noteikumi paredz, ka tikai cilvēki, kas ir vakcinējušies pret Covid-19, to pārslimojuši vai nesen veikuši covid-19 testu, kura rezultāts bijis negatīvs, varēs apmeklēt darbavietas un izmantot sabiedrisko transportu. Pastiprināti arī noteikumi pansionātu apmeklēšanai.

Taču skolas un uzņēmumus nav paredzēts slēgt.

Bundesrāts pieņēma jaunos noteikumus pēc kompromisa panākšanas ceturtdien videokonferencē starp federālo zemju premjerministriem un Vācijas kancleri Angeli Merkeli un citiem valdības locekļiem.

Kompromisa vienošanās paredz izvērtēt jaunos noteikumus jau pēc trīs nedēļām un mainīt tos, ja tas būs nepieciešams.

Jauno noteikumu pretinieki bažījas, ka federālajām zemēm atņemtas tiesības slēgt kafejnīcas un restorānus.

Jaunie noteikumi paredz, ka uzņēmumiem, ja tas iespējams, jāpiedāvā darbiniekiem strādāt no mājām. Paredzēti arī stingrāki sodi par vakcinācijas sertifikātu viltošanu.

Parlamenta apakšpalāta Bundestāgs jaunos noteikumus apstiprināja ceturtdien pēc asām debatēm.

Uz augšu
Back