ASV apstiprina "Pfizer" un "Moderna" trešo poti visiem, kas sasnieguši pilngadību

A health worker prepares a dose of the Pfizer-BioNtech COVID-19 coronavirus vaccine at the Clalit Health Services in the Palestinian neighbourhood of Beit Hanina, in the Israeli-annexed east Jerusalem on August 29, 2021. (Photo by AHMAD GHARABLI / AFP) FOTO: AHMAD GHARABLI

ASV piektdien apstiprinājušas "Pfizer" un "Moderna" Covid-19 vakcīnas revakcinācijai visiem cilvēkiem, kas sasnieguši 18 gadu vecumu, paziņojusi ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA).

Līdz šim papildu devas bija pieejamas cilvēkiem vecumā virs 65 gadiem, kā arī cilvēkiem ar smagas saslimšanas risku un tiem, kas pakļauti augstam Covid-19 ekspozīcijas riskam.

Šis lēmums "palīdz nodrošināt pastāvīgu aizsardzību pret Covid-19, tostarp nopietnajām sekām, kas var rasties, piemēram, hospitalizāciju un nāvi," sacīja FDA vadītāja pienākumu izpildītāja Dženeta Vudkoka.

"Šī ārkārtas izmantošanas atļauja izsniegta kritiskā laikā, kad sākas ziemas mēneši un mēs saskaramies ar pieaugošu Covid-19 gadījumu skaitu un hospitalizāciju visā valstī," piebilda ASV farmācijas kompānijas "Moderna" vadītājs Stefans Bansels.

Slimību kontroles un profilakses centram (CDC) tagad ir jāizlemj, kam un kad pienāksies trešā vakcīnas deva.

Uz augšu
Back