Saakašvili pārvests uz militāro klīniku un pārtraucis badastreiku

Gruzijas eksprezidents Mihails Saakašvili FOTO: Reuters/ScanPix

Bijušais Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili no cietuma slimnīcas naktī pārvests uz Gori militāro klīniku, paziņojis viņa advokāts.

Kā savukārt norādījis Saakašvili personiskais ārsts, tūlīt pēc pārvešanas eksprezidents oficiāli pārtraucis vairāk nekā pusotru mēnesi ilgo badastreiku.

Viņa veselības stāvoklis ir kritisks, un viņš ievietots klīnikas intensīvās aprūpes nodaļā.

Trešdien ārsti atzina, ka Saakašvili stāvoklis ir kritisks un cietuma slimnīca nespēj sniegt viņam pienācīgu medicīnisko aprūpi. Ceturtdien viņš zaudēja samaņu un mediķi aicināja varasiestādes viņu pārvest uz ārstniecības iestādi, kur tas iespējams.

Saakašvili no Ukrainas, kur viņš dzīvojis pēdējos gadus, Gruzijā ieradās nelegāli pašvaldību vēlēšanu priekšvakarā 29.septembrī , bet 1.oktobrī kļuva zināms, ka viņš atrodas Batumi. Tajā pat dienā viņš tika aizturēts.

2018.gadā Saakašvili aizmuguriski tika notiesāts apsūdzībās par amata pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, un viņam tika piespriests sešu gadu cietumsods. Pats 53 gadus vecais Saakašvili, kas ieguvis Ukrainas pilsonību, šīs apsūdzības noraidījis, tās dēvējot par politiski motivētām, un pēc aizturēšanas pieteicis badastreiku.

Tagad Saakašvili apsūdzēts arī par nelegālu robežas šķērsošanu.

Gruzijas premjerministrs Iraklijs Garibašvili, izsakoties par Saakašvili badastreiku, norādījis, ka eksprezidentam "ir tiesības izdarīt pašnāvību", ar šiem spriedumiem vēl vairāk pastiprinot Saakašvili atbalstītāju sašutumu.

Saakašvili pameta Gruziju 2013.gadā, kad beidzās viņa prezidenta pilnvaru otrais termiņš. Pēdējos gadus viņš dzīvojis Ukrainā, kur ieņēmis dažādus augsta ranga amatus un līdz pēdējam laikam vadīja Ukrainas Reformu izpildkomiteju.

Uz augšu
Back