T, 29.03.2023.

Burovs kļūst par jauno "Gods kalpot Rīgai" vadītāju

LETA
Burovs kļūst par jauno "Gods kalpot Rīgai" vadītāju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Zane Bitere/LETA

Par jauno partijas "Gods kalpot Rīgai" (GKR) vadītāju sestdien notiekošajā partijas kongresā ievēlēts Rīgas domnieks, agrākais pilsētas mērs Oļegs Burovs.

Viņu izvirzīja līdzšinējais partijas priekšsēdētājs Andris Ameriks, kurš GKR vadīja kopš dibināšanas 2012.gadā.

Burovs bija vienīgais kandidāts uz partijas vadītāja amatu. Par viņa kandidatūru balsoja 53 kongresā klātesošie biedri, pret bija viens, bet vēl viens atturējās.

Kongresā tika nolemts no 15 līdz 11 samazināt partijas valdes locekļu skaitu, kā arī no pieciem līdz trim - revīzijas komisijas locekļu skaitu.

Jaunajā partijas valdē tika ievēlēti pieci Rīgas domnieki - Burovs, Juris Radzevičs, Dainis Turlais, Ainārs Baštiks un Jakovs Rafalsons. Pārējie seši jaunās valdes locekļi ir Latvijas Universitātes profesore Ausma Cimdiņa, Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas direktors Romans Alijevs, uzņēmēja Diāna Novicika, futbola tiesnesis Andris Treimanis, Rīgas pašvaldības policijas darbinieks Guntis Dūda un TV raidījumu vadītāja un producente Natālija Ābola. Par partijas valdes priekšsēdētāja vietnieku tika ievēlēts Radzevičs.

Par GKR ģenerālsekretāru ievēlēts Ervīns Straupe.

Jau ziņots, ka Ameriks nolēmis atkāpties no partijas vadītāja amata, lai koncentrētos darbam Eiropas Parlamentā, kā arī lai partija jaunas komandas un jauna līdera vadībā gatavotos 14.Saeimas vēlēšanām.

Kongresā tiks ievēlēta arī jauna partijas valde.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju Latvijā, kongress norit attālinātā formātā.

GKR līdz šim ir bijusi pārstāvēta Rīgas domē, kur kopā ar "Saskaņu" astoņus gadus veidoja valdošo koalīciju, bet pēc pēdējām vēlēšanām tā ir opozīcijā. Savukārt Eiropas parlamentā Ameriks tika ievēlēts no "Saskaņas" saraksta, kur startēja kopā ar "Saskaņas" līderi un bijušo Rīgas mēru Nilu Ušakovu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu