Pk, 29.09.2023.

VID nodevis kriminālvajāšanai starptautisku kontrabandas grupējumu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējas drošības pārvalde Latgales tiesas apgabala prokuratūrai nodevusi kriminālvajāšanas sākšanai kriminālprocesu par kontrabandas preču ievešanu Latvijas muitas teritorijā organizētā grupā, kurā bija iesaistīti arī trīs muitnieki, pavēstīja VID pārstāvji.

VID Iekšējas drošības pārvaldē 2018. gada augustā tika sākts kriminālprocess par to, ka Latvijas teritorijā caur muitas kontroles punktu "Pāternieki" slēptā veidā tika ievesti 10 miljoni nedeklarētas cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām (1000 kastes). Valstij nodarītais materiālais zaudējums ir 1 507 274,01 eiro.

VID Iekšējās drošības pārvalde sadarbībā ar Valsts robežsardzi un VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldi, veicot izmeklēšanu, aizturēja 10 personas, kuras organizēja kontrabandas ievešanu Latvijas teritorijā.

Starp organizētās grupas dalībniekiem ir trīs tobrīd VID Muitas pārvaldē strādājošas personas, kuras patlaban amata pienākumus vairs nepilda, kā arī trīs Baltkrievijas pilsoņi.

Noskaidrots, ka 2018. gadā Latvijas pilsoņi kopā ar Baltkrievijas pilsoņiem izveidoja organizētu grupu, teritoriāli sadalot savā starpā pienākumus un uzdevumus, lai pēc cigarešu pārdošanas proporcionāli ieguldītajai naudai saņemtu peļņu. Grupējums, izmantojot plašus starptautiskos sakarus, organizēja nelegālo cigarešu iegādi un turpmāko pārvietošanu pāri Baltkrievijas un Latvijas muitas robežai. Šim nolūkam grupējums izmantoja speciāli pielāgotus kravas transportlīdzekļus, kas ļāva ātri savstarpēji nomainīt numura zīmes un pārbaudei vairākkārt pakļaut tikai mašīnu ar piesegpreci.

Transportlīdzeklis ar nomainītām numurzīmēm un kravā esošajām kontrabandas cigaretēm tika aizturēts pēc iebraukšanas Latvijas teritorijā.

Kriminālprocess vērtējams kā sevišķi apjomīgs un sarežģīts, identificējot visu kontrabandā iesaistīto personu loku, norāda VID pārstāvji. Darbietilpīgu izmeklēšanas darbību rezultātā šī gada oktobrī kriminālprocess tika nosūtīts Latgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai attiecībā pret desmit personām pēc Krimināllikuma 190.panta trešās daļas un 318. panta trešās daļas paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm.

Atbilstoši Krimināllikuma 190. panta trešajai daļai par kontrabandu, ja to izdarījusi organizēta grupa, vai par kontrabandu, ja tā izdarīta lielā apmērā, paredzēta brīvības atņemšana līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Savukārt 318.panta trešā daļa paredz par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izantošanu, ja šīs darbības izraisījušas smagas sekas, brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais