Baltkrieviju ar lidmašīnu pamet vairāk nekā 100 migrantu

FOTO: Reuters/ScanPix

Baltkrieviju ar lidmašīnu otrdien pametuši 118 migranti, kuri cerēja šķērsot Baltkrievijas un Polijas robežu, paziņojušas Baltkrievijas varasiestādes.

"Vakar 118 cilvēki devās prom no Minskas nacionālās lidostas," ziņu aģentūrai "Belta" paziņoja Baltkrievijas Iekšlietu ministrijas Migrācijas departamenta vadītājs Aleksejs Beguns.

Viņš arī sacīja, ka šodien no Baltkrievijas ar lidmašīnu prom doties grasās vēl viena migrantu grupa.

Beguns neatklāja, kurp migranti dodas, bet sacīja, ka vairāku valstu, tostarp Sīrijas un Irākas vēstniecības organizē repatriācijas reisus saviem pilsoņiem, kuri "nonākuši grūtā situācijā".

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Tuvajiem Austrumiem.

Eiropas Savienība (ES) apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Pagājušajā nedēļā Baltkrievijas drošības spēki aizveda aptuveni 2000 migrantu no improvizētas nometnes pie Polijas robežas un izmitināja viņus tuvumā esošā angārā, kur iekārtots loģistikas centrs. Pirmā migrantu grupa - 431 cilvēks - ar lidmašīnu tika nogādāta Irākā pagājušajā nedēļā.

Beguns sacīja, ka Baltkrievijas varasiestādes palīdz nokārtot dokumentus migrantiem, kas vēlas atgriezties savās valstīs.

Viņš apgalvoja, ka Minska sadarbojoties ar Starptautisko migrācijas organizāciju (IOM) un ANO bēgļu aģentūru (UNHCR) migrantu aizvešanā no robežas zonas.

Beguns atklāja, ka šo organizāciju pārstāvji ir apmeklējuši Baltkrieviju un tikušies ar varasiestādēm, lai vienotos par kopējiem soļiem migrantu krīzes atrisināšanā.

"Belta" ziņo, ka arī Eiropas Komisijas (EK) pārstāvji esot apmeklējuši loģistikas centru, kurā izmitināti migranti netālu no robežas.

Lukašenko pirmdien paziņoja, ka tiek gatavoti vēl citi repatriācijas centri.

"Viņi vēlas doties atpakaļ uz Sīriju, jūs redzat, mēs organizējām lidojumu," Lukašenko sacīto citēja "Belta".

"Mēs gatavojam vēl vienu lidojumu mēneša beigās, ja savāksim šos cilvēkus," sacījis Lukašenko.

Uz augšu
Back