Čehijas prezidents izrakstīts no slimnīcas

FOTO: Reuters/ScanPix

Čehijas prezidents Milošs Zemans ceturtdien izrakstīts no Prāgas militārās slimnīcas.

77 gadus vecais Zemans tika hospitalizēts 10.oktobrī, dienu pēc parlamenta vēlēšanām, un ievietots intensīvās terapijas nodaļā. Slimnīcā viņš nonāca hroniskas slimības dēļ, bet plašāka informācija sabiedrībai netika atklāta.

Slimnīca šodien paziņoja, ka būtu gribējusi paturēt Zemanu slimnīcā, bet akceptējusi viņa lēmumu izrakstīties, jo viņa veselības stāvoklis ir ievērojami uzlabojies.

Zemans turpinās atveseļošanos prezidenta pilī netālu no Prāgas.

Zemans ir smēķētājs un lieto alkoholu. Viņam diagnosticēts diabēts un viņam ir grūti staigāt, tādēļ viņš izmanto ratiņkrēslu.

Zemanam pēcvēlēšanu procesā bija būtiska loma, nosaucot nākamo premjerministru. Viņa atrašanās slimnīcā apgrūtināja pēcvēlēšanu procesu.

Gaidāms, ka piektdien Zemans pieņems premjerministra amata zvērestu no labējā spārna deputāta Petra Fialas, kura vadītā koalīcija "Kopā" uzvarēja parlamenta vēlēšanās.

8.oktobrī notikušajās parlamenta vēlēšanās par koalīciju "Kopā", ko veido trīs centriski labējās partijas - pilsoniskie demokrāti, TOP 09 un kristīgie demokrāti - nobalsoja 27,8% čehu, kamēr līdzšinējā premjerministra Andreja Babiša vadīto populistisko partiju "Neapmierināto pilsoņu akcija" (ANO) atbalstīja 27,1% vēlētāju.

Otra opozīcijas partiju apvienība "Pirātu partija un centriskie mēri un neatkarīgie" ieguva 15,6% balsu.

"Kopā" izveidoja koalīciju ar apvienību "Pirātu partija un centriskie mēri un neatkarīgie" un kopā kontrolēs 108 no 200 vietām parlamenta apakšpalātā.

Uz augšu
Back