P, 26.09.2022.

Irāka rīkos papildu repatriācijas reisus no Baltkrievijas

TVNET/LETA
Irāka rīkos papildu repatriācijas reisus no Baltkrievijas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Migranti no Irākas valsts lidostā ārpus Minskas.
Migranti no Irākas valsts lidostā ārpus Minskas. Foto: SCANPIX

Irāka rīkos papildu repatriācijas avioreisus no Baltkrievijas, lai dzimtenē nogādātu vairāk nekā 800 migrantu, kas pēc neveiksmīgiem mēģinājumiem nelegāli iekļūt Eiropas Savienībā (ES) iestrēguši uz robežas ar Poliju, piektdien pavēstīja varasiestādes.

Kopš repatriācijas reisu uzsākšanas 18.novembrī Irākā nogādāti vairāki simti šīs valsts pilsoņu, pārsvarā etniskie kurdi.

Piektdien Irākā tiks nogādāts vēl 431 migrants, bet sestdien - vēl 430, pavēstīja Irākas Ārlietu ministrijas pārstāvis sakariem ar presi Ahmeds as Sahafs.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas nelikumīgi iesūtīt tūkstošiem migrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Eiropas Savienība apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu