Kā pilnīgi legāli iztrakoties ar auto un sagatavoties ziemai

Kā pilnīgi legāli iztrakoties ar auto un sagatavoties ziemai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Trases diena. Tā nav sestdienas talka un īsti nav arī braukšanas apmācība. Nosaukums aizgūts no angļu Track Day. Iespēja nolaist tvaiku trasē pie sava auto stūres ir gan iesācējiem, gan īstiem sportistiem.

Elvijs Švāģeris, 333 trases vadītājs: "Tā ir individuāla treniņu diena. Trase atvērta visiem, kas vēlas izbraukt ar savu mašīnu, pārbaudīt, ko tā spēj trasē, un aizvadīt treniņu."

Trases diena NAV sacensības, tāpēc dalībnieki tiek ielaisti trasē pamīšus.

Elvijs Švāģeris: "Trasē mēs laižam līdz sešām mašīnām sesijā. Vienā sesijā brauc kopā sešas mašīnas. Sesijas ilgums ir 10 min."

Maksa par sesiju ir tikai 5 eiro, taču minimālā pakotne ir 4 sesijas, tātad 20 eiro. Maksa ir ļoti zema, tāpēc nav brīnums, ka pastāvīgie apmeklētāji cenšas braukt pēc iespējas vairāk.

Elvijs Švāģeris: "Nebūtu ieteicams braukt uzreiz nākamo sesiju, bet pagaidīt, kamēr mašīnai atdziest bremzes. Un tikai tad doties nākamajā sesijā."

Tā kā daudzi šeit ierodas nevis ar saviem ikdienas auto, bet brīvdienu vai pat sacīkšu spēkratiem, derīgā tehniskā apskate nav obligāta. Taču automašīnai jābūt tehniskā kārtībā.

Elvijs Švāģeris: "Jāņem vērā, ka trasē nedarbojas apdrošināšana, katrs atbild pats par sevi. Kas vēl jāņem vērā? 

Nebraucam ar pilniem bagāžniekiem, atstājam mājās visu, kas nav nepieciešams, un obligāti velkam ķiveri un dodamies trasē."

Aptaujājot trijniekos sastaptos trases dienas dalībniekus, Autoziņas atklāja, ka iemesli un motivācija ir visdažadākie. Pirmkārt, iepazīties ar savu mašīnu, kā uzvedas, kāda ir saķere, iztrakoties, lai tas nav jādara uz ielas.

Mārcis Paeglītis: "Vienkārši gribas pabraukāties. Man pirmā reize uz asfalta. Mašīna ir, kāpēc ne?"

Erlands Cankelis: "Jā, tāds riktīgs kaifs ir. Atbrauc uzvilcies, tad izbrauc un ir baigi labā sajūta."

Dita Siliņa: "Es noteikti daudz drošāk jūtos uz ceļa, kad esmu pabraukājusi pa trasi. Nav citur tādas iespējas izmēģināt mašīnu kā tādu. Jāsēžas pie stūres un jābrauc. Jāprasa saviem vīriešiem, lai dod ko braukt un ko nav žēl. Jābrauc!"

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Trases dienu dzimtenē braukšanas prieki beidzas līdz ar pirmo sniegu, bet "trijniekos" tad tikai viss pa īstam sākas!

Elvijs Švāģeris: "Ziema ir vēl aizraujošāka. Ja ir sniegs, varam uztaisīt interesantākas trases."

Vadims Ozols: "Katrā ziņā iesaku pamēģināt. Katrs jau atradīs, kas ir interesants, ja patiks tad brauks vēl."

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu