Pk, 19.08.2022.

Azerbaidžānā avarējis armijas helikopters; gājuši bojā 14 cilvēki

TVNET/LETA/AFP
Azerbaidžānā avarējis armijas helikopters; gājuši bojā 14 cilvēki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: AP/Scanpix

Armijas helikoptera avārijā mācību laikā Azerbaidžānas austrumos otrdien gājuši bojā 14 cilvēki, paziņojušas amatpersonas.

Robežsardze ziņoja, ka avarējis tās helikopters, kā rezultātā 14 cilvēki gāja bojā un vēl divi tika ievainoti.

Visi upuri ir militārpersonas.

Helikopters avarēja Garaheibata lidlaukā Hizi reģionā ap plkst.10.40 (pkst.8.40 pēc Latvijas laika), atklāja robežsardze.

Sākta avārijas izmeklēšana. Pagaidām cēloņi nav zināmi.

Avārija notikusi divas nedēļas pēc tam, kad Azerbaidžāna un kaimiņvalsts Armēnija iesaistījās vissmagākajās kaujās pie savas kopīgās robežas kopš pagājušā gada kara par Kalnu Karabahas reģionu.

Pagājušā gada septembrī Armēnijas un Azerbaidžānas starpā uzliesmoja karadarbība par pamatā armēņu apdzīvoto Kalnu Karabahas strīdus reģionu, kā rezultātā dzīvību zaudēja aptuveni 6500 cilvēku.

Karadarbība ilga sešas nedēļas un noslēdzās 9.novembrī, kad Armēnija un Azerbaidžāna ar Krievijas atbalstu noslēdza vienošanos par uguns pārtraukšanu Kalnu Karabahas konfliktā, ko Armēnijā daudzi uzskata par kapitulāciju.

Saskaņā ar vienošanos armēņi zaudēja daļu Kalnu Karabahas pamatteritorijas, kā arī visus drošības buferzonas rajonus, kas kopš 90.gadiem atradās armēņu kontrolē.

Kalnu Karabaha, kas padomju laikā bija Azerbaidžānas PSR sastāvā, kopš deviņdesmito gadu sākuma ir "de facto" neatkarīga armēņu republika. Kaut arī kopš PSRS sabrukuma Azerbaidžāna nekontrolēja Kalnu Karabahu, tā šo armēņu apdzīvoto reģionu uzskata par savu teritoriju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu