Pk, 31.03.2023.

Putins izvairīgs par kandidēšanu 2024.gada vēlēšanās

TVNET/LETA
Putins izvairīgs par kandidēšanu 2024.gada vēlēšanās
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Foto: Evgeniy Paulin/AP

Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien paziņojis, ka pērn izdarītie konstitūcijas grozījumi, kas ļauj viņam vēl vismaz divas reizes pretendēt uz valsts galvas amatu, esot nepieciešami lai "stabilizētu" valsti.

Taču viņš neatklāja, vai startēs nākamās vēlēšanās.

Videokonferences formātā uzstājoties Krievijas investīciju forumā, Putins izteicās, ka "nav vēl izlēmis", vai kandidēt 2024.gada vēlēšanās, kad beigsies viņa kārtējais termiņš prezidenta amatā.

"Taču šo tiesību pastāvēšana kā tāda jau stabilizē iekšējo politisko situāciju," norādīja Kremļa saimnieks. "Ar faktu, ka man ir tiesības tikt ievēlētam, pagaidām pietiek."

Viņš piebilda, ka šobrīd runāt par 2024.gadu esot pāragri.

Šobrīd 69 gadus vecais Putins pirmo reizi prezidenta krēslā sēdās 2000.gadā, bet šobrīd viņš aizvada jau ceturto pilnvaru termiņu šajā amatā.

Lai apietu konstitucionālos ierobežojumus, kādi formāli pastāvēja pirms pagājušā gada grozījumiem, laikā no 2008.gada līdz 2012.gadam Putins ieņēma prezidenta amatu, kamēr Kremlī tika iesēdināta viņa marionete Dmitrijs Medvedevs.

2012.gadā tika veikta "rokāde", un Putins atkal kļuva par prezidentu.

Pērn izdarītie grozījumi ļauj Putinam šo amatu ieņem vēl vismaz divus sešus gadus ilgus pilnvaru termiņus un tādējādi palikt kremlī vismaz līdz 2036.gadam.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu