Pašvaldība: Rīgas ielās sniega tīrīšanas tehnika strādā nepārtraukti

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Rīgas ielās sniega tīrīšanas tehnika strādā nepārtraukti, sākot no nakts vidus tiek attīrītas pilsētas maģistrālās un otrās kategorijas ielas, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Rīgas tilti tiek apstrādāti ar pretslīdes materiālu divas reizes. Darbus šobrīd veic 46 transporta vienības - 34 sniega tīrīšanas mašīnas un 12 traktori. Kopējais tīrāmo ielu garums ir ap 1000 kilometri.

No rīta sakoptas gandrīz 1600 pieturvietas, kuru attīrīšana galvenokārt ir roku darbs. Iedzīvotāji, attīrot sniegu no ietvēm pie saviem privātīpašumiem, aicināti nemest to uz ielas vai pieturvietās.

Pašlaik meteoroloģiskā prognoze liecina, ka Rīgā laikapstākļi pasliktināsies - nākamais putenis sāksies šonakt, un, iespējams, sasnigs 30 centimetrus bieza sniega kārta.

Paredzams, ka plkst.3 naktī sāksies stiprākā snigšana, tāpēc no rīta arī Rīgā, tāpat kā citur Latvijā, gaidāma apgrūtināta satiksme.

Lai satiksme noritētu droši, šādos laikapstākļos transportlīdzekļu vadītājiem ir savlaicīgi jāplāno maršruts un jābūt īpaši piesardzīgiem, ieturot lielāku distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim. Snigšanas laikā jāizvēlas braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošs ātrums, neveicot straujus manevrus.

Ikdienas tīrīšanas darbu Rīgas ielās nodrošināšana 67 transporta vienības, pieejams 5500 tonnas sāls un 3000 tonnas sāls-smilts maisījuma, kas tiks papildinātas atkarībā no laikapstākļiem.

Uz augšu
Back