Swedbank brīdina par krāpniekiem, kas bankas vārdā izsūta īsziņas

Telefons. Ilustratīvs attēls. FOTO: Pixabay

Vairāki soctīklu lietotāji ziņojuši par krāpnieku izsūtītām ziņās, kas rakstītas Swedbank vārdā.

Banka aicina ingorēt šādas īsziņas un tās izdzēst.

"Aicinām nespiest uz aktīvās saites un noteikti nesniegt nekādus savus datus.Ja dati ir sniegti, aicinām pēc iespējas ātrāk sazināties ar Banku, zvanot +37167444444," norāda banka.

Jau vēstīts, ka novembra pirmajās divās nedēļās Valsts policijā (VP) saņemta informācija par vairāk nekā 208 000 eiro izkrāpšanu no iedzīvotājiem.

2.novembrī Jēkabpils iecirknī saņemts iesniegums par to, ka, solot lielu peļņu, no Jēkabpils iedzīvotāja izkrāpta nauda. Vīrieti sociālajā vietnē "Facebook" uzrunāja nepazīstama persona. Svešinieks stāstīja par lieliskajām iespējām, darbojoties kriptovalūtu biržā, sniedzot iespēju īsā laikā nopelnīt daudz naudas.

Vīrietis noticēja un instalēja savā datorā "Skype" demonstrēšanas režīmu, ļaujot svešām personām piekļūt viņa datoram. Sākotnēji viņš ticēja, ka attālināti tiek apmācīts un viņa ieguldītie līdzekļi nes peļņu. Kad pēc laika vīrietis interesējās par iespējām saņemt nopelnīto naudu, tā netika izmaksāta. Oktobrī pārskaitot dažādas naudas summas, kopumā viņam izkrāpti 11 106 eiro.

4.novembrī Rīgas Zemgales iecirknī tika saņemts iesniegums no vīrieša, kuram laika posmā no šā gada septembra līdz oktobrim izkrāpti kopumā 10 624 eiro. Cietušais policijai ziņoja, ka esot ieguldījis naudu interneta vietnē "Blockchain", kur viņš šķietami guvis peļņu, taču naudu tā arī nav saņēmis.

Kā iemesls naudas izmaksas atteikumam minēts, ka ārvalstu banka atsakoties veikt maksājumus uz viņa "SEB banka" kontu. Vēlāk cietušam piezvanījušas personas, kas piedāvājušas palīdzību naudas atgūšanas procesā, par ko no viņa pieprasīti vēl 7% no ieguldījumiem. Rezultātā naudu viņš tā arī nav saņēmis.

12.novembrī Valmieras iecirknī tika saņemts iesniegums no vīrieša, kuram izkrāpts 91 000 eiro. Cietušais internetā bija atradis naudas investēšanas platformu. Saņemot konsultācijas par investēšanas iespējām un noticot pasakainām peļņas iespējām, vīrietis ieķīlājis savas mantas, kā arī aizņēmies naudu no draugiem un paņēmis kredītus.

Laikā no jūlija līdz oktobrim vīrietis ieguldījis kopumā 91 000 eiro. Viņš arī noticējis meliem par peļņas pieaugumu 150 000 eiro apmērā. Taču, kad vēlējies nopelnīto naudu izņemt, sākušās problēmas.

Šajā pašā datumā Ludzas iecirknis saņēma iesniegumu no vietējā iedzīvotāja, kurš ziņoja, ka šoruden piekritis nepazīstamu personu piedāvājumam iesaistīties biržu darījumos, kā rezultātā kļuvis par krāpnieku upuri. Noziedznieki viņam izkrāpuši 12 000 eiro apmērā un noformējuši uz viņa vārda 11 aizdevumus, kuru kopējā summa ir 23 295 eiro.

Tāpat šomēnes reģistrēti arī gadījumi, kad telefonkrāpnieki iedzīvotājiem izvilinājuši banku kontu piekļuves datus, uzdodoties par banku darbiniekiem un apgalvojot, ka banku kontos tiek veiktas nelikumīgas darbības, tādējādi piekļūstot iedzīvotāju banku kontiem un noņemot no tiem visu naudu.

Policija aicina iedzīvotājus sargāt savu personīgo informāciju, nevienam ne telefoniski, ne rakstiski neatklāt banku kontu piekļuves datus, nevērt vaļā aizdomīgas svešinieku atsūtītas interneta resursu saites un kritiski izvērtēt jebkuru saņemto informāciju! Tāpat svarīgi par šādām krāpšanām atgādināt gados vecākiem cilvēkiem.

Gadījumā, ja ir izkrāpta nauda, par to sākotnēji jāinformē banka un pēc tam jāvēršas ar iesniegumu policijas iecirknī.

Uz augšu
Back