C, 18.08.2022.

Vācijā stājušies spēkā ierobežojumi nevakcinētajiem

TVNET/LETA
Vācijā stājušies spēkā ierobežojumi nevakcinētajiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Protests Berlīnē. Ilustratīvs foto
Protests Berlīnē. Ilustratīvs foto Foto: ODD ANDERSEN / AFP

Vācija ceturtdien noteikusi ierobežojumus tiem cilvēkiem, kas nav vakcinējušies pret koronavīrusu.

Vācijas kanclere Angela Merkele un viņas sekotājs amatā Olafs Šolcs vienojās ar Vācijas 16 federālo zemju līderiem aizliegt nevakcinētajiem cilvēkiem piekļuvi lielākajai daļai veikalu, izņemot tos, kas pārdod pirmās nepieciešamības preces, piemēram, aptiekām, maiznīcām un pārtikas veikaliem.

Merkele un Šolcs arī vēlas panākt, ka parlaments apstiprina obligātu vakcinēšanos pret Covid-19.

Cerībā izvairīties no karantīnas režīmiem, kas atkal smagi iedragātu ekonomiku, Vācijas līderi nolēmuši paturēt veikalus un uzņēmumus atvērtus tiem 69% valsts iedzīvotāju, kas ir pilnībā vakcinēti pret Covid-19, kā arī tiem, kas var pierādīt Covid-19 pārslimošanas faktu.

"Situācija ir ļoti nopietna," preses konferencē paziņoja Merkele. "Inficēšanās gadījumu skaits ir stabilizējies, bet pārāk augstā līmenī," norādīja Merkele.

Viņa sacīja, ka ētikas komiteja tiks lūgta izstrādāt likumprojektu par obligātas vakcinēšanās ieviešanu, un Bundestāgā par to tiks diskutēts un balsots, vēlākais, februārī.

Varasiestādes bažījas, ka ceturtais Covid-19 vilnis novedīs pie slimnīcu pārslodzes. Šodien Vācijā tika reģistrēti vairāk nekā 73 000 jauni Covid-19 gadījumi un 388 nāves gadījumi.

Speciālisti jauno vīrusa uzliesmojumu skaidro ar apstākli, ka ievērojama daļa sabiedrības nevēlas vakcinēties pret Covid-19, un pārmetuši politiķiem novēlotu rīcību vīrusa izplatības ierobežošanā.

Vācijā vakcinācijas aptvere ir gandrīz 70%, kas teju atbilst vidējam rādītājam Eiropas Savienībā (ES), bet ir zemāka nekā tādās valstīs kā Portugāle un Īrija.

Vācijā septiņu dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju krities trešo dienu pēc kārtas un šodien ir 439,2.

Merkele, kura ierobežojumus nodēvēja par nepieciešamu nacionālās solidaritātes izpausmi, sacīja, ka reģionos, kur septiņu dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju sasniegs 350, tiks slēgti naktsklubi, pasākumos iekštelpās drīkstēs pulcēties ne vairāk kā 50 cilvēki un tiks ieviesti citi ierobežojumi.

Koronavīrusa izplatības ierobežošana būs augstākā prioritāte nākamajam Vācijas kancleram Šolcam, kura vadītie sociāldemokrāti izveidojuši koalīciju ar zaļajiem un liberālo Brīvo demokrātu partiju (FDP).

Bundestāga balsojums par Šolca apstiprināšanu kanclera amatā gaidāms 8.decembrī.

Šolcs sacīja, ka Vācija centīsies līdz Ziemassvētkiem izlietot vēl 30 miljonus Covid-19 vakcīnas devu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu