Lai izvairītos no uretrīta, ieteicams dzert dažādas augu tējas, kuru sastāvā ir bērza lapas, miltenes lapas, pētersīļa sakne, kadiķa augi, pelašķa laksti, brūkleņu lapas, linu sēklas, kliņģerīšu ziedi un lupstāju laksti.
#2 Dzert sārmainus šķidrumus
Ieteicams sārmains šķidrums, piemēram, dzēstās sodas dzēriens, ko pagatavo, ¼ tējkarotes sodas šķīdinot 125–200 ml karsta ūdens, dzērienu atdzesē un dzer. Ķermeņa vide no skābas kļūs par sārmainu, un tas palīdzēs mazināt urinēšanas radītās sāpes. Kopumā dienā pastiprināti jālieto šķidrums – glāze ūdens vai tējas stundā, vismaz desmit glāzes dienā. Lielais šķidruma apjoms palīdzēs izskalot no urīnceļiem nelabvēlīgās baktērijas.
Uretrīta gadījumā būtiski uzņemt C vitamīnu, tāpēc ieteicams lietot dzērveņu, brūkleņu, melleņu sulu, kam var pievienot klāt arī nedaudz ābolu sulas. C vitamīns aizkavēs baktēriju pielipšanu urīnceļu sieniņām un līdz ar to mazinās iekaisuma izplatību.
#4 Izmantot dabīgos antiseptiķus
Ieteicams atbrīvoties no nelabvēlīgajiem mikroorganismiem, lietojot dabīgos antiseptiķus, piemēram, eksotisko, bet efektīvo skudrkoka mizas ekstraktu.
Īpaši svarīgi rūpēties par personīgo higiēnu – regulāri mazgāties un valkāt kokvilnas veļu.
#6 Izslēgt no ēdienkartes sparģeļus, bietes un sarkano gaļu
Lai gan dārzeņi ir veselīgi un tos uzturā jālieto regulāri, uretrīta saasinājuma laikā ieteicams izvairīties no tādiem dārzeņiem kā sparģeļi un svaigas bietes, tomāti, zemenes, burkānu sula un citrusaugļi.
Tāpat nevajadzētu iekļaut ēdienkartē sarkano gaļu. Šo produktu sastāvā esošās vielas kairina urīnceļus. Tāpat saslimšanas laikā jāizvairās no alkohola un kofeīna lietošanas, tostarp melnās tējas.
Prostatīts ir prostatas dziedzeru iekaisums (prostata – golfa bumbiņas lieluma dziedzeris, kas atrodas tieši zem urīnpūšļa), un tā ir viena no izplatītākajām vīriešu intīmās veselības saslimšanām.
Tā pazīmes ir sāpes dzimumloceklī un sāpīga, bieža urinēšana, kas savukārt rada nervozitāti, miega traucējumus un samazina dzimumfunkciju.
Prostatīta profilaksei ieteicams:
Veselībai vērtīgas būs gan mono tējas (to sastāvā ir tikai viena auga drogas), gan augu maisījumi, piemēram, brūkleņu lapas, parastās lazdas mizas un lapas, pētersīlis (laksts, sēklas, sakne), rudzupuķu ziedi, selerijas laksti, rietumu tūjas augu dzinumi, sila viršu ziedu laksti, bērzu lapas, nātres lapas un saknes, tīruma kosa, bārbeles augļi, rasaskrēsliņš, baltā nātre, vērmele, kumelīte.
Prostatīta profilaksei vērtīgi dažādi dabīgie līdzekļi, kas visbiežāk iekļauti uztura bagātinātājos un paredzēti vīrieša intīmajai veselībai. Piemēram, smalkzāģzobainā sabalpalma, tai piemīt antiseptiskas un urīndzenošas īpašības, tā spēj apturēt priekšdziedzera audu augšanu, pigeja jeb Āfrikas plūme, kuras miza samazina iekaisumu, pietūkumu, mazina biežo vajadzību urinēt. Visefektīvāk pigeja iedarbosies, lietojot to kopā ar nātres sakni. Tāpat ieteicams skudrkoks un kaķa nags (iegūts no liānas “nadziņiem”, ar kuriem tā pieķeras citiem džungļu augiem).