O, 16.08.2022.

Navaļnijs sācis darbu kolonijas šūšanas cehā

Papildināts
TVNET/LETA
Navaļnijs sācis darbu kolonijas šūšanas cehā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Kolonijā Porkovā, kur izcieš sodu Aleksejs Navaļnijs
Kolonijā Porkovā, kur izcieš sodu Aleksejs Navaļnijs Foto: Reuters/ScanPix

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs sācis strādāt šūšanas cehā kolonijā Porkovā, kur viņš izcieš viņam piespriesto cietumsodu, ziņo Krievijas medijs “Meduza”.

Par darba gaitu sākšanu Navaļnijs pavēstījis savā sociālā tīklā “Instagram” kontā.

Navaļnijs atklājis, ka viņš izsaukts pie kolonijas vadības, kas viņam piedāvājusi izvēlēties darbu vienā no dažādām profesijām, jo “ieslodzīto labošanās neesot iespējama bez nodarbinātības”.

"Jūsu, ieslodzītais Navaļnij, labošana nav iespējama bez iesaistīšanas darba aktivitātēs. Jūs pie mums sēžat deviņus mēnešus, būtu laiks sākt strādāt," sociālajos tīklos Navaļnijs pārstāsta cietuma amatpersonu teikto.

Vakanču vidū, kas piedāvātas ieslodzītajiem, bijis darbs pavāra, cepēja un šuvēja amatos.

Kā skaidroja Navaļnijs, viņš apsvēris domu par pievēršanos maizes cepēja amatam, tomēr beigās izšķīries pa labu šūšanai.

Kā atgādina "Radio Brīvība", ieslodzījuma laikā Krasnokamenskā šuvēja motorista profesiju apguvis arī Kremļa nežēlastībā kritušais naftas magnāts Mihails Hodorkovskis. Pēc tam, kad viņš nokārtojis eksāmenu šajā profesijā, viņa lūgums par atbrīvošanu pirms termiņa beigām noraidīts.

Navaļnijs 17.janvārī tika aizturēts Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur viņš ārstējās pēc Krievijā notikušās saindēšanas ar ķīmisko ieroci "Novičok".

2.februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā.

Oktobrī Navaļnijam tika piešķirta Eiropas Savienības augstākais cilvēktiesību apbalvojums - Saharova balva par domas brīvību.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu