Terehovas muitnieki kukuļus ņēma kā "pusdienu naudu"

Robežšķērsošanas vieta "Terehova''. Ilustratīvs foto FOTO: Zane Bitere/LETA

Kukuļņemšana Terehovas muitas kontroles punktā, kur aizdomās par koruptīvām darbībām apsūdzības celtas 20 muitniekiem, konstatēta piecu mēnešu garumā. Ņemtās summas bijušas, sākot no diviem eiro. Muitnieku korumpētās darbības prokurors Kaspars Andruškins raksturoja kā bezbailīgas, brutālas un sistemātiskas, vēsta Latvijas Televīzija.

Muitnieki bijuši radoši, slēpjot saņemto naudu, trešdien, 8. decembrī, preses konferencē atklāja prokurors Kaspars Andruškins.

Andruškins pastāstīja: "Muitas amatpersonas saņēma kukuļus no transportlīdzekļu vadītājiem, kas šķērsoja muitas kontroles punktu "Terehova". Gadījumi – kāpēc, par ko [saņēma kukuļus] ir visdažādākie. Principā tā bija tradīcija. Muitnieki dažbrīd vairs arī neprasīja [kukuli]. Pārsvarā šī naudas nodošana notika tā, ka no mašīnas šoferis iedod muitas amatpersonai šo kukuli. Muitas amatpersona to paslēpj pie sevis, konkrētajā brīdī strādājot.

Tika izmantota arī dienesta uniforma, naudu paslēpjot aiz formas uzplečiem."

18

Kukuļos muitnieki saņēma arī dažāda nomināla banknotes – no 5 līdz pat 100 eiro. Tāpat kukuļos tika pieņemti kaut divi eiro, piemēram, lai mazāk kontrolētu kādu kravas automašīnu un to ātrāk laistu tālāk.

Tāpat naudu slēpa dienesta lukturīšos, kā arī speciāli piešūtās kabatās.

18

Kad naudu amatpersonas savāca, tās devās uz administratīvo ēku, kur vīriešu ģērbtuves skapītī slēpa iegūto kukuli. Naudu ņēma divas maiņas. Katra to slēpa savā skapī. Fiksētos video materiālus prokuratūra rādīja medijiem.

“No malas tas izskatījās šādi: skapis pat nespēj visu naudu saturēt. Darbībām ir atzīmējama bezbailība, brutalitāte un sistemātiskums,” pastāstīja prokurors.

Ir svarīgi mazināt sabiedrības toleranci pret šādiem pārkāpumiem, norādīja VID Iekšējās drošības pārvaldes direktors ir Aigars Prusaks.

18

Viņš sacīja: “Mēs aizturam ne tikai kukuļu ņēmējus. Mēs šobrīd aizturam arī kukuļdevējus. Aizturot vienu ķēdes posmu, mēs tik ātri nevirzīsimies progresa virzienā. Šobrīd diezgan daudz kukuļdevēju tiek aizturēti uz robežas. Ir parādījusies iniciatīva arī no muitas amatpersonu puses, ziņojot par korupcijas gadījumiem. Bet, protams, mums ir vēl ļoti daudz kopīgi veicama.”

Prokuratūra kopumā četras krimināllietas pret 20 amatpersonām nodevusi Ekonomisko lietu tiesai.

Vairāk skaties sižetā!

Uz augšu
Back